Nowe okienka dla słabych Lumii, ale z pewnymi ograniczeniami…

These-Lumia-devices-will-get-access-to-Windows-10-mobile-technical-preview-very-soon_shadyc Windows w wersji dziesiątej jest dotychczas bodaj najbardziej wyczekiwanym os-em ostatnich lat. Równie mocno oczekują nadejście jej posiadacze smartfonów z serii Lumia, które otrzymają Windows’a 10 Mobile, pomimo wyjątkowo słabych konfiguracji! Czego się zatem spodziewać?

 

 

Spadku płynności działania. Będzie to podstawowa bolączka posiadaczy modeli Lumii pokroju wersji 520. Dlaczego? Odpowiedź jest wyjątkowo prosta… RAM. Ilość posiadanej pamięci RAM w budżetowych odsłonach Lumii oscyluje w granicach 512 MB, co może nie wystarczyć. Wydawać by się mogło, że Windows nie wymaga całych gigabajtów pamięci do odpowiedniej płynności działania. Jednakże nowe funkcjonalności, które pojawią się wraz z Windows 10 Mobile mogą wymagać nieco większego pokładu w pamięć RAM.

 

Lumia520-Press-01-970-80

 

Co może tak obciążać system? Najprawdopodobniej przyczynić się do tego może stale włączone śledzenie naszej lokalizacji, aplikacja typu fitness czy też prowadzenie rozmowy VoIP. Nowe graficzne wstawki występujące w Windowsie, mogą zostać znacząco okrojone aby zachować (jak to tylko jest możliwe) płynność działania. Jakie jest lekarstwo na ten problem?

 

dsc0272

 

Nie wypuszczać update-u dla posiadaczy modeli z mniej niż 1 GB RAM-u!  Słowo się jednak rzekło, a Microsoft nie chce stracić tak dużej liczby klientów, którzy posiadają słabo wyposażone modele smartfonów. Pieniądz to wciąż pieniądz, a wiadomo, że żaden nie śmierdzi! ;)

Microsoft
Blog Prospekt Novum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish