Powolna śmierć Google+…

CotW-Google-plus Powoli dostrzegamy, że usługa, która miała w bezpośredni sposób konkurować z Facebookiem, powoli odchodzi w ciemne odmęty internetu. Google jeszcze niedawno nalegał byśmy korzystali z dobrodziejstw Google Plus, zaś teraz jest powoli odłączany od pozostałych kluczowych usług…

 

Gdy Google Plus wystartowało, twórcy byli pewni tego, że użytkownicy znudzeni już Facebookiem, chętnie dołączą do grona (a raczej kręgu) nowego tworu Google’a. Z początkiem wydawało się, że jest szansa na sukces, a marka Zuckerberga niejako straci na tym sporo klientów. Czas jednak pokazał, że starych drzew się nie przesadza! Gigant widząc nie napawającą radością sytuację poczynił inne kroki.

 

google-plus-900x506

 

Najzwyczajniej w świecie zmuszał wręcz do rejestracji w G+, bez którego nie mogliśmy korzystać chociażby z tak kluczowej usługi jaką jest YouTube! Wieli ludzi ten wyczyn twórców bardzo zirytował, w efekcie czego Google ponownie stracił. Obecnie, panowie z Mountain View zrozumieli, że szanse są już nie wielkie i powoli odcinają wszystko co było związane z Google Plus.

 

RTX14SVB-2

 

Począwszy od likwidacji Google+ Zdjęcia, a zakończywszy na odłączeniu kont Google+ od portalu YouTube oraz Hangouts. Wspomnianych zdjęć z „plusem” nie będzie już na platformie Android od pierwszego sierpnia. Na pozostałych będą one stopniowo wycofywane. Tak to właśnie obserwujemy początek końca nietrafionego pomysłu Google’a. Cóż, gdyby rzeczywiście G+ oferował coś więcej niż oferuje Facebook, to sprawy potoczyłyby się inaczej? Jakie wy macie zdanie o Google+? Korzystacie z tego portalu społecznościowego? Komentujcie! ;)

techradar.

Blog Prospekt Novum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish