Aplikacje z Androida na „mobilnych okienkach”? Tak, to możliwe…

ios_android_win10_1-720x420 Nikt nie wątpi w oryginalność systemu Windows Phone, czy jak się teraz nazywa – Windows 10 Mobile. System przejrzysty, prosty, wygodny i przede wszystkim wyjątkowy. Zapewne wielu posiadaczy smartfonów przesiadło by się na mobilną platformę Microsoftu, gdyby nie fakt małej wciąż liczby dostępnych aplikacji. Istnieje jednak sposób, aby umożliwić instalację programów przeznaczonych dla Androida…

 

Od razu zaznaczam, że nie jest to do końca legalny sposób. Owa aplikacja była (a raczej jest) przygotowana specjalnie dla deweloperów, którzy mieli mieć ułatwioną drogę zmiany kodu z Androidowego na Windowsowy. Tak w skrócie. Nietypowa aplikacja nosi nazwę „Slack” i dzięki niej można uruchomić praktycznie dowolny program czy grę spod Androida na Windows 10 Mobile! Brzmi fantastycznie, czyż nie?

 

 

Slack-test-start

 

 

Osobiście korzystam z Androida i chętnie przesiadł bym się na mobilne okienka, ale przy „robociku” trzymają mnie aplikacje, których nie sposób odnaleźć u konkurenta z Redmond. Choć liczę na to, że w dobie „10-tki”, ten stan rzeczy ulegnie diametralnej zmianie, co pozwoli na bezstresową przesiadkę. ;) Jednakże, korzystając z takiego narzędzia jakim jest Slack, wszystko staje się znaczenie prostsze. Szkoda tylko, że program nie jest oficjalnie dostępny dla każdego, tylko dla programistów. Oczywiście, samego Slack’a w sieci odnajdziecie, ale korzystać z niego możecie tylko na własne ryzyko! Co najważniejsze, potrzebujecie Windows’a 10 Mobile, przynajmniej w wersji Preview, która jest dostępna. Bowiem, do oficjalnej premiery „dziesiątki” pozostało jeszcze kilka miesięcy!

 

Win Beta

Blog Prospekt Novum

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish