Trzy twarze Sony Xperii Z5…

Rumors-Sony-Xperia-Z5-Compact-and-Ultra-in-2016Do targów  w Berlinie pozostała jeszcze chwilka czasu, a już wiadomo co pokaże nam Sony. Otóż, nowy flagowy model Xperii Z5 pokaże nam swoje potrójne oblicze… w tym z ekranem o rozdzielczości 4K! To nie jest niemiły żart…

 

 

Japończycy pomimo swych problemów finansowych (wiem, lubię się powtarzać… od czasu do czasu…) postanowili niejako zaszaleć i pójść na całość! Więc, co myślicie o pokaźnym rozmiarze TV, które posiada natywną rozdzielczość 4K 3840×2160? Na 50 calach robi to niebagatelne wrażenie, czyż nie? A co byście powiedzieli na tę samą rozdziałkę na ekranie smartfonu? Zdziwieni? Nie wy jedyni!
sony_xperia_z5_thumb800_thumb800

 

To wszystko skupione w ekranie o rozmiarze 5.5 cala. Czy znajdzie się jakiś chętny skorzystania z ostrości obrazu na poziomie ponad 800 pikseli na cal? Obawiam się, że niewielu, gdyż zniechęcająca będzie sama cena urządzenia. Wszystko okaże się jednak po premierze.

 

Xperia-Z5-Premium_1

 

Wariantem drugim będzie słuchawka o przekątnej ekranu 5.2 cala. Słuchawka otrzyma Snapdragona 810 ( zresztą jak wszystkie wymienione) 3 GB RAM-u oraz 32 GB pamięci wew. Obiektyw aparatu to 23 mpix jednostka, znana już nie od dziś. Trzecia wersja to klasyczny Compact, który od klasycznej wersji różnić się będzie ekranem: 4.6 cala (1280×720).  Zaskoczeni? Jeśli to wszystko okaże się prawdą… cóż… model z ekranem rodem z TV może okazać się czarnym koniem Sony! Tego nawet Apple nie opatentował! ;)

THE VERGE

Blog Prospekt Novum

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish