Wielki powrót Finów coraz bardziej realny…

nokia-returns-2016-11Na tę chwilę czeka wiele milionów fanów urządzeń pochodzących z północnej części Europy. Po przejęciu mobilnego oddziału przez Microsoft wydawać by się mogło, że już nigdy nie usłyszymy o smartfonach czy telefonach komórkowych Nokii. Krążyły jednak plotki o powrocie Finów na rynek, ale były one dementowane przez samych twórców… jednak do czasu…

 

Już jakiś czas temu po sieci zaczęła krążyć plotka o planie stworzenia przez Nokię smartfonu wyposażonego w system Android. Pomysł wydawałby się świetny, widząc jaką potęgę stanowią urządzenia uzbrojone w system Google’a. Finowie cały czas zaprzeczają, ale z biegiem czasu do sieci wyciekają kolejne informacje na temat ich nowego modelu, który prawdopodobnie pojawi się w sprzedaży. Dzięki Chińskiemu portalowi Weibo.com, możemy ujrzeć taki o to model:

 

Nokia-C1-Android-phone-render

 

 

Przyznacie, że model ten wygląda nadzwyczaj elegancko. Ekran, który zajmuje prawie całą powierzchnię obudowy wydaje się być gigantycznych rozmiarów (coś bliskiego do phabletu), ale tak nie jest w rzeczywistości. Sugerując się wspomnianym źródłem, Nokia C1 posiada ekran o przekątnej 5 cali (1280×720), czyli standard. Pikawą słuchawki będzie najpewniej procesor Intel Atom. Ponadto, w modelu C1 spotkamy 2 GB RAM-u, aparat tylny o rozdzielczości 8 mpix oraz frontowy o rozmiarze 5 mpix. Póki co, wszystko wygląda nie najgorzej!

 

Nokia-C1-Android-phone-render-1

 

 

Cząstkowa specyfikacja mówi nam, że do czynienia będziemy mieli raczej ze średnią półką, ale przecież taka najlepiej się sprzedaje. Licząc na dobrą cenę, co do jakości wykonania, słuchawka może okazać się świetnym produktem. Ja osobiście już jestem zachwycony i czekam już na oficjalne informacje od Nokii. Tylko kiedy to nastąpi? Sam news może pojawi się pod koniec obecnego, albo na początku przyszłego roku. Najpewniej Nokia jest trzymana przez Microsoft jakimiś obostrzeniami wynikającymi z poprzedniej umowy sprzedażowej mobilnego segmentu Finów. Patrząc jednak na wcześniej ukazany tablet, a teraz nowy smartfon, widać, że Nokia nie chce zniknąć z rynku i postanawia się odrodzić niczym feniks z popiołów w efektowny sposób! Życzę im tego z całego serca! Co Wy o tym myślicie? Czy kupilibyście nowego smartfona od Nokii? Komentujcie!

 

Android Headlines

Blog Prospekt Novum

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish