Słów kilka na temat chłodzenia Xperii Z5 Premium…

Xperia_Z5_MDR_NC750Wspomniany flagowy model tego japońskiego producenta zdążył już zaszokować swoją wyjątkowością. Jednakże na tym nie koniec! Warto przypomnieć, że ów model posiada niesławny model procesora Snapdragon 810, który to lubi łapać wysoką temperaturę. Inni producenci zdają się omijać ów model szerokim łukiem, ale nie Sony…

 

 

Co z tak palącym wręcz problemem ma zamiar uczynić Sony? Ma rzekomo na to swój pewnego rodzaju autorski sposób. Słuchy jednak dochodzą, iż jest on przeznaczony jedynie dla modelu „Premium”, natomiast pozostałem wariant będą zmuszone… grzać się dalej! Warto jednak zaznaczyć, że z ekranem o rozdzielczości 4K, smartfon ma prawo nagrzewać się jeszcze bardziej niż zwykle.

 

33359_2

 

 

Pewnemu Chińczykowi udało się dobrać do „wnętrzności” największej Xperii Z5, która to właśnie kryje pewien sposób na wysoką temperaturę. Otóż, ciepło generowane przez procesor jest odprowadzane przez specjalny ciepłowód. Jest on dwukrotnie większy od standardowego i w dodatku Japończycy wykorzystali specjalną pastę termoprzewodzącą, znaną raczej z zastosowania przy montażu procesorów komputerów osobistych. Czy to działa? Nie ma wyraźnych głosów, jakoby Sony Xperia Z5 Premium mocno się nagrzewała, by nie sposób było ją utrzymać w ręce. Zatem, należy z tym poczekać do premiery urządzenia w listopadzie.

gforgames.com

Blog Prospekt Novum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish