Samsung dopieszcza niszę systemową Tizen OS…

Samsung-Z3-Tizen-Smart-Phone-Linux-Experts1-630x473-630x288Ta południowokoreańska firma już dawno zapowiedziała, że będzie część swojej uwagi przykładała rozwojowi autorskiego systemu mobilnego, Tizen OS. Popularność tego os-u nie jest w stanie przebić nawet mobilne okienka, ale w późniejszych planach Samsunga znalazło się coś diametralnego…

 

Koreańczycy mają już dość monopolu wujaszka Google’a na systemy mobilne. Aby się temu przeciwstawić, Samsung ma w późniejszych planach całkowicie zrezygnować z systemu Android! Wyobrażacie sobie nową „S-kę” pod kontrolą Tizena? Ja póki co nie, gdyż to środowisko jest ubogie w jakiekolwiek aplikacje czy gry. Osobiście wątpię by udało się im przebić liczbowo nawet sklep Windows Store. Życzę powodzenia! Dla tych bardziej optymistycznie nastawionych, Samsung zaplanował nowy model z serii „Z-et”.

 

Samsung-Z3

 

Wspomniana seria nie może kojarzyć się zbytnio z serią premium smartfonów od Sony. Są to raczej budżetowe urządzenia przeznaczone dla obywateli krajów rozwijających się. Tym razem jednak, nowy Samsung Z3 zostanie nieco bardziej dopieszczony pod względem specyfikacji, a także jego premiera nastąpi także w krajach Europy zachodniej oraz… Polski!

 

640x360xSamsung-Z3-Tizen-640x360.jpg.pagespeed.ic_.SISx7N52n8

 

 

Co nam gwarantuje model Z3? Na pewno ekran Super AMOLED 5 cala w rozdzielczości 720p. Sercem smartfonu stał się Spreadtrum 4×1.3 GHz, który zostanie wsparty 1,5 GB RAM-u. Dla wygody użytkownika, Koreańczycy postanowili wyposażyć słuchawkę w 8 GB pamięci wewnętrznej, aparat główny 8 mpix (5 mpix od frontu) oraz akumulatorek o pojemności 2600 mAh. Cena oraz data premiery nie jest znana na obecnym etapie. Ale czy jesteście ciekawi?

SAMMOBILE

Blog Prospekt Novum

1 komentarz

  1. Smartfony z tej serii przypominają wyglądem (zwłaszcza przycisku domowego) starego, poczciwego, Galaxy Y :D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish