Sprawniejsze wczytywanie stron z Google AMP!

google-chromeWczytywanie witryn internetowych może niekiedy wymagać od nas całych pokładów cierpliwości. Nierzadko te pokłady cierpliwości uszczuplają się wprost proporcjonalnie do szybkości działania naszego sprzętu.

Na ratunek idą odchudzone mobilne odpowiedniki głównych stron www, ale i co zrobić gdy chcemy cieszyć się pełnią wrażeń?

 

Odpowiedź jest prosta – przesiąść się na komputer lub mocniejszy mobilny sprzęt! Ale spokojnie, wujaszek Google znów pragnie postarać się abyśmy byli zaspokojeni w odpowiedni sposób. ;) Zatem, deweloperpędzi na ratunek z innowacyjnym rozwiązaniem w postaci projektu o nazwie Accelerated Mobile Pages.  Jest to platforma przy pomocy której, twórcy stron będą w stanie przeprojektować swoje główne witryny w taki sposób, aby nie obciążały zanadto naszych smartfonów czy tabletów o słabszej konfiguracji.

 

google-amp

 

W stronie opartej o silnik AMP, będą mogły znaleźć się wszystkie materiały wideo, slajdy, animacje itp. Uwzględnione zostanie również HTML5. Ponadto, chętnym przejścia na rozwiązanie przedstawione przez wujaszka, Google oferuje swoje serwery, które będą miały za zadanie przewidywać kolejność wykorzystania danych cache. W efekcie tego, strony mają wczytywać się od 15 do 85 procent szybciej!

 

warp_speed_light-600x400

 

Pytanie brzmi, kogo gigant z Mountain View zdoła przekonać do słuszności skorzystania z tego rozwiązania o nazwie Google AMP? Podobno chętnych nie brakuje, a zgłosić mieli się już deweloperzy z Twittera, WordPress’a Pinteresta oraz z LinkedIn! Kto jeszcze dołączy do tego zaszczytnego grona? Komentujcie! ;)

Google Official Blog

Blog Prospekt Novum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish