Kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie…

apple-pay

Przebrała się miarka dla potentata ze słonecznej Kalifornii. W pozwach o patenty królował Apple. W pierwszych fazach postępowania, to on w większości przypadków miał przewagę nad sowimi rywalami, ale nie tym razem! Przyszła kryzka na Matyska! 

 

 

Słynne wojny patentowe toczone przez Apple oraz Samsunga, zdołały w ostatnim czasie niejako wygasnąć. Firma z Cupertino, wręcz z uporem maniaka za wszelką cenę próbowało bić się o każdy możliwy patent. Po sieci krążyły przypuszczenia, że brakuje tylko tego, by Apple opatentowało jabłko, bo wszystko przecież jest ich tworem! ;) Sprawa pozwów jednak zdała ucichnąć, ale karta zdołała odwrócić się od amerykanów.

 
Apple-iPhone 6-rumour

 

Bowiem, tym razem to twórca iPhone’a stanął po stronie obrony i musiał gęsto tłumaczyć się z bezprawnego wykorzystania patentu przetwarzania informacji w mikroprocesorach. Technologia ta należy do uniwersytetu z Wisconsin. Patent wykorzystywany jest w modelach od iPhone’a 5s, aż do iPhone’a 6 Plus. Reasumując, panowie z nadgryzionego jabłuszka są zmuszeni przez sąd zapłacić nawet 862 mln USD! Suma nie mała, ale jak to mówią: „Cierp ciało, jak żeś chciało!”

 

Apple Press

Blog Prospekt Novum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish