Samsung nie będzie już dostarczał układów do urządzeń Apple…

Screen-shot-2013-04-30-at-1.05.29-PMNa tym etapie definitywnie zakończy się współpraca tych dwóch wspomnianych przeze mnie firm. Do tej pory najnowsze modele iPhone-ów były wyposażone w układy tworzone przez Samsunga oraz Qualcomma. Amerykański gigant zdecydował się jednak przerwać wieloletnią współpracę z Koreańczykami i pokusić się o nowego partnera…

 

Chyba nie tylko mnie dziwił fakt, iż Apple tyle czasu współpracowało ze swoim bodaj największym konkurentem. Co prawda, łączyły ich tylko cele biznesowe, ale zawsze to wygląda podejrzenie. Panowie z Cupertino najwidoczniej poszli niejako po rozum do głowy i postanowili podjąć współpracę z gigantem w sferze układów scalonych, Intelem! Szacuje się, że dla Apple, Intel zatrudnił ok tysiąca pracowników po to, by pracowali intensywnie nad nowym układem dla przyszłych modeli iPhone’a. Na początek Intel ma tworzyć układy LTE (podobnie jak robi to Qualcomm), ale w późniejszym etapie współpracy, Intel ma zająć miejsce właśnie Samsunga w tworzeniu procesorów!

 
apple-vs-samsung

 

Warto zaznaczyć jednak, że nie jest wiadome to, czy współpraca Apple z Samsungiem zakończy się tu i teraz. Na obecną chwilę, Koreańczycy tworzą układy przeznaczone do iPhone’a 6S oraz iPhone’a 6S Plus. Cóż, Apple słynne jest z różnych i nie rzadko irracjonalnych pomysłów, zatem oczekujcie dość dziwacznych decyzji z ich strony. A co Wy o tym sądzicie? Czy Apple powinno całkowicie zrezygnować ze współpracy z tą południowokoreańską firmą? Czy układy Samsunga nie powodują więcej problemów, niżeli zysków? Komentujcie! ;)

9to5mac

Blog Prospekt Novum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish