Ewidentny brak weny twórczej u HTC…

HTC-logoJuż za sprawą pierwszych wycieków na temat nowego flagowego smartfonu tajwańskiego producenta HTC, można było z łatwością domyślić się braku oryginalności wyglądu nowego modelu. Producent ten najwidoczniej postanowił pójść w ślady innego i zaczerpnąć pokaźną garść inspiracji, czego finalnym wynikiem jest model HTC One A9…

 

 

Wreszcie nowy flagowy model HTC został oficjalnie zaprezentowany i… okazuje się, że raczej nas niczym nie zaskoczy. Jak wcześniej, tak i teraz smartfon bezpośrednio nawiązuje swoją stylistyką najnowszego iPhone’a 6S. Wiemy doskonale, że Tajwańczycy w ostatnim czasie nie radzą sobie zbyt dobrze jeśli chodzi o finanse, ale czy upodabnianie swoich urządzeń do konkurencyjnych przysporzy im większą liczbę klientów? Nie sądzę. Zwłaszcza, że HTC One A9 nie będzie znacząco tańszy od iPhone’a, zatem… sami wicie co lepiej wybrać.

 
bild_2

 

Ale przejdźmy już do konkretów, które przybliżą obraz nowego modelu HTC. Bowiem, posiada on ośmiordzeniowego Snapdragona 617, 2 GB RAM oraz 16 GB ROM. Matryca posiada rozmiar pięciu cali i rozdzielczość Full HD 1080p. Wykonano ją w technologii AMOLED. Czyżby to miały by być podzespoły na miarę smartfonu z wyższej półki?! Cóż, aparat główny może być teoretycznie mocniejszym punktem urządzenia, ponieważ posiada… 13 mpix matrycę oraz funkcję Ultra Pixel. Na koniec dodam, że całość A9 wykonana została z metalu, a sam ekran został przykryty szkłem Gorilla Glass 2.5D. Słuchawka pojawi się w niedługim czasie u nas w cenie ponad 2,5 tys. złotych za egzemplarz. Czy słabe jak na tę klasę podzespoły oraz skopiowana stylistyka kogokolwiek przekonają do HTC One A9? Szczerze wątpię, a Wy?!

HTC

Blog Prospekt Novum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish