Apple oskarżone o plagiat!

htcvappleW bitwach na patenty w postać sądowego „powoda” wciela się zwykle koncern z Cupertino. Do tego nas przyzwyczaiła polityka tej firmy, która zwykła bić się każdy najdrobniejszy szczegół, który w teorii jest ich autorskim pomysłem. Tym razem, jednak ten amerykański gigant zostaje oskarżony o bezczelne kopiowanie czyjegoś pomysłu…

 

Kojarzycie może urządzenie HTC One M7 i HTC One M8? Ich wygląd jest dość podobny do iPhone-ów z numerem sześć? No, właśnie i tutaj pojawia się pewien zgrzyt. Otóż, Tajwańczycy oskarżają o bezczelne i bezprawne kopiowanie ich autorskiego designu w owych modelach iPhone’a. Ta sprawa dotyczy również najnowszego modelu HTC One A9, który miał być rzekomo klonem „ajfona” 6S!

 
iPhone6-vsHTCOneM8-1

 

1482598144733906721

 

Wg jednego z prezesów HTC, Jacka Tonga, Apple stale kopiuje styl wykorzystywany przez HTC od 2013 roku, kiedy to zdążyli jako pierwsi stworzyć w całości metalowy korpus smartfonu! Na obecną chwilę, Tajwańczycy jeszcze nie pozywają Apple, tylko oczekują wyjaśnień z ich strony. Jednakże nie jest wykluczone, że sprawa zakończy się pewnego rodzaju procesem, który Apple może przegrać z kretesem! Cóż, kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie! ;)

Engadget UK

Blog Prospekt Novum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish