Mała rewolucja w kwestii baterii…

sams.@750Fakt, że potrzebne są nam coraz to pojemniejsze ogniwa akumulatorowe nie dziwi już nikogo. Urządzenia stają się jeszcze bardziej potężne, czego efektem jest zwiększony popyt na energię. Także smartwatche potrzebują większych ogniw, ale z powodu ich kształtu ciężko jest ten problem rozwiązać…

 

Na ratunek przybywa Samsung z całkiem świeżym pomysłem! Zatem, specyficzne kształt opasek oraz sprytnych zegarków ogranicza wprowadzenie znacznie potężniejszych ogniw zasilających te gadżety. Jednak co się stanie, gdy sztywne i prostokątne ogniwa zamienić na giętkie, które będzie w stanie przechowywać znacznie więcej energii?!

 
Samsung-Flexible-Battery

 

Samsung właśnie opatentował swój produkt, noszący nazwę Stripe oraz Band. Jak same nazwy wskazują, pasują one zarówno do opasek jak i zegarków. Ponadto, ogniwo może posłużyć jako dodatkowe źródło zasilania do smartfonu w postaci etui. Te „baterie” mają mieć rzekomo nieograniczone zastosowanie, co z pewnością zweryfikuje czas. Póki co, produkt ten jest w fazie prototypu, zatem jeszcze wszystko może ulec zmianie. Nie wiadomo również, jak by wyglądała cena? Cóż, gdyby cena była relatywnie niska, wówczas gadżet ten cieszył by się nie małą popularnością!

engadget

Blog Prospekt Novum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish