Wielki powrót do Państwa Środka…

6959940_google-play-store-will-come-to-china-in_f0a0fc8e_mZdajemy sobie wszyscy z tego sprawę, iż Chiny są po dziś dzień krajem u ustroju komunistycznym. Krajem o wyjątkowo zamkniętym środowisku, który jest cenzurowany na wszelki możliwy sposób. Jednakże z biegiem lat widać, że znacząco odbiega od również komunistycznej Korei Północnej! W Chinach wpływy partii powoli topnieją, a wynikiem tego będzie                                                                                                            uruchomienie sklepu…

 

Google Play. Jakieś pięć lat temu potentat z Mountain View próbował swych sił w podboju chińskiego rynku, co nie do końca spodobało się tamtejszej władzy. Chińskie władze zażądały, aby Google ocenzurował pewne aspekty swojej wyszukiwarki i wybranych treści w swoich usługach. Niestety, amerykanie nie chcieli zgodzić się na ustępstwa, a słowo kompromis nie mogło przejść im przez gardło, zatem postanowili całkowicie zwinąć interes.

 
8579311_orig

 

 

Gigant uniósł się honorem i przez to wiele stracił. Przecież rynek Chiński jest tak olbrzymi, że dochody z niego wyciągane. mogłyby przewyższyć te na starym kontynencie! Na szczęście lub nie, Google poszło po rozum do głowy (albo potrzeba im nieco pieniędzy) i zgodziło się na ustępstwa stawiane przez władze Chin. Zatem, jako pierwsza na rynek Chin trafi usługa Google Play w nieco ocenzurowanym wydaniu. Liczba aplikacji również zostanie ograniczona poprzez rzeczoną cenzurę, ale i tak amerykanie przewidują nie małe zyski! Zresztą, jakoś trzeba pierwsze lody przełamać! Sklep Google Play trafi do Chin z początkiem przyszłego roku.

REUTERS

Blog Prospekt Novum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish