Co Mikołaj kładł pod choinką…

christmas-main-970-80Czy byliście w tym roku grzeczni? Czy św. Mikołaj przyniósł wam coś wyjątkowego? Pewnie połowa z was dostała rózgę, a połowa tej połowy sweterek od babci! Jednak spójrzmy co reszta świata znalazła pod choinką, a warto wiedzieć, że nie jest to byle co…

 

 

Święta, święta i po świętach. Czas zatem podsumować ten okres wypchanych po brzegi koszyków, unoszących się od nadmiaru prezentów choinek oraz… pustych portfeli w których pozostało tylko echo. Pewna firma analityczna zwana Flurry Insights zgromadziła dane dotyczące najczęściej aktywowanych smartfonów w okresie świątecznym. Zaznaczam, że firma nie uciekła się do podania konkretnych modeli, lecz firm i ich udziału w świątecznym szale.

 

 
device-activations-640x502

 

 

Co zatem wyszło? Nie kwestionowanym zwycięzcą okazał się gigant ze słonecznej Kalifornii, Apple! Jego wynik opiewa w liczbie 49,1%! Po piętach depcze mu (o ile można tak to ująć) nie kto inny jak Samsung z wynikiem 19,8%. Później mamy już tylko Nokię (2%), LG (1,7%) oraz Xiaomi z 1,5% wynikiem. Dla tego ostatniego to swoisty debiut w tego typu wydarzeniu. Warto pogratulować takiego niebywałego sukcesu! Jego rywale bliżej podium odnotowują starty co do roku ubiegłego, a o takich markach jak Sony czy HTC lepiej nie wspominać. Cóż, ktoś zyskuje, a ktoś traci. A Wy coś zyskaliście w te święta? Pochwalcie się w komentarzach co ciekawego ze świata elektroniki otrzymaliście od Mikołaja! ;)

übergizmo

Blog Prospekt Novum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish