Kolejna migracyjna aplikacja od Apple’a?!

android-iphoneKilka miesięcy temu informowałem was o pierwszej aplikacji stworzonej przez Apple, której celem było ułatwienie przetransferowanie najistotniejszych danych z urządzenia wyposażonego w Androida do smartfonu czy tabletu od Apple. Ten przypadek nikogo nie zdziwił, bo większość z nas jest świadoma o nastawieniu zarządu firmy do swojej marki oraz jej konkurencji. Dziwi jednak obecny krok podjęty przez amerykańskiego giganta…

 

Dane pokazują nam, że konsumenci darzą największym zaufaniem właśnie potentata z Cupertino. W kwestii sprzedaży smartfonów czy tabletów Apple jest niekwestionowanym liderem, a być może nawet i monopolistą! Urządzenia te mimo swej dość wygórowanej ceny, skłaniają miliony ludzi do wybrania tej właśnie marki. Mimo wszystko, zawsze znajdą się osoby, które zechciałyby wypróbować czegoś innego. Porzucić jedyną słuszną markę dla jakiegoś tam Androida?! Tak, bo dlaczego nie? O dziwo amerykańska firma nie ma nic przeciwko, bo niebawem wypuści nową aplikację do tego celu!

 
IMG_0585

 

 

Nowa appka ma pomóc przetransferować dane z urządzenia od Apple do środowiska Androidowego. Czyżby tym ruchem Apple chce poprawić sobie PR? Wreszcie firma dokonuje pierwszego kroku w stronę klienta, który ma inne zdanie niż firma! Ale nasuwa się pytanie, czy nie zagrozi to obecnej pozycji Apple? Czy ludzie nie zaczną masowo przechodzić na platformę Google’a? Powiem stanowczo… nie. Większość posiadaczy urządzeń z nadgryzionym jabłkiem jest przyzwyczajona po latach obcowania z nimi. Wiadomo jak ciężko jest się odzwyczaić od pewnych nawyków. Zapewne jakiś ułamek z posiadaczy iPhone-ów czy iPad-ów przejdzie na „ciemną stronę”, ale będzie to tylko kropla w morzu. Chyba, że się mylę? Może Wy sądzicie inaczej? Komentujcie! ;)

THE VERGE

Blog Prospekt Novum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish