Patent trąci absurdem… czy wkracza w nowy wymiar technologii?

The word patent highlighted in a dictionary.

W ostatnich dniach do biura patentowego w Korei Południowej trafił nowy wniosek opiewający w dość dziwny projekt patentowy. Dotyczy on szeptania w kierunku urządzenia, Cokolwiek by to nie oznaczało, tak w głównej mierze przedstawia się nowy projekt Samsunga. Czy nie jest to już absurd? Idąc tą metodologią może wkrótce ktoś opatentuje oddychanie! 

 

 

O co zatem chodzi? Czy wielkie korporacje tak się nudzą, że wymyślają tak niewiarygodnie trywialne patenty?! Gdzie kończy się dobro i ochrona swoich pomysłów, a zaczyna się absurdalna pogoń za pieniądzem? Nie sposób tego odgadnąć, ale w tym konkretnym przypadku może chodzić o coś zgoła innego niżeli by się nam mogło wydawać.

 

9qjZhjMiBVK5XrdXcnXD

 

We wspomnianym szeptaniu do urządzenia chodzi przede wszystkim o interpretowaniu tego stanu przez odpowiedni algorytm oprogramowania owego urządzenia. Podczas gdy my będziemy mówić coraz ciszej, czułość mikrofonu ma być stopniowo zwiększana tak, aby nasz rozmówca dobrze nas słyszał. Funkcja ta ma mieć swoje zastosowanie nie tylko w chwilach kiedy musimy wyciszyć ton swojego głosu, ale również podczas trudnych warunków panujących w środowisku nas otaczającym. Jednak potrzeba nieco czasu, aby deweloper dalej rozwinął tę myśl. Ciekawe czy przyjdzie nam ją ujrzeć na prezentacji modelu Galaxy S7?

AH
Blog Pro Novum

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish