Firma, która patentami żyje…

troll-scales-of-justice-moneyNa hasło „wojna patentowa” przychodzi wam na myśl Apple. Nic dziwnego, gdyż swojego czasu wojował on z wieloma firmami, które rzekomo skradły jego pomysły. Karta się jednak odwróciła i to teraz panowie z Cupertino są ciągani po sądach za nieprawne wykorzystywanie nie swoich pomysłów…

 

 

Pewna firma w USA odkryła niezwykle dochodowy interes. W gruncie rzeczy nie robi nic prócz tego i zarabia na tym całe krocie! Co zatem robią? Otóż, najzwyczajniej w świecie opatentowują różnej maści funkcje, usługi itp. Śmiejemy się z Apple, że niedługo opatentuje ładowanie telefonu, ale to firma VirnetX dopuszcza się tak absurdalnych zagrań. Rzecz jasna wszystko w literze prawa, dlatego już pięć lat temu VirnetX pozwał Apple o wykorzystywanie VPN! Ten troll patentowy otrzymał zadość uczynienie w wys. 368 mln zielonych!

 

 

Patent-TRoll

 

 

Najwidoczniej firma nie ma dość i pozwała w zeszłym roku Apple o nieprawne wykorzystywanie patentu w aplikacji iMessage oraz FaceTime. Sąd przychylił się do wniosku VirnetX, w efekcie czego Apple jest zmuszony zapłacić 625 USD! Ciekaw jestem do czego będzie jeszcze zdolny ten troll patentowy? Z drugiej strony nie można mieć mu tego za złe. Wykorzystuje on tylko niedopatrzenie i opieszałość w działaniu firm i tyle. Poza tym taki Apple do najbiedniejszych firm nie należy… chyba, że zostanie jeszcze kilkakrotnie pozwany… ;)

Übergizmo

Blog Pro Novum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish