Dawna marka Sony i jej nowy smartfon z… Windows 10 Mobile!

pic-mainMarka Vaio niegdyś podlegała pod szefostwo Sony, które przy jej pomocy stworzyło wiele ciekawych i solidnych urządzeń. Niestety, ale w 2014 roku ich drogi się rozeszły, a Vaio stało się całkowicie osobną firmą, o której w ostatnim czasie nie było słychać za wiele. Teraz dotarły słuchy o nowym i ciekawym produkcie z wyłącznością dla Japończyków…

 

Niegdyś marka premium od Sony, teraz zaś całkowicie niezależna firma. Na takiej niezależności poniekąd chodziło pracownikom Vaio, co w Japonii nie jest takie łatwe. Odłączenie się jakiejś części firmy łącznie z jej pracownikami, zakrawa o hańbę dla honorowego obywatela Japonii. Może to brzmi dość trywialnie, ale w tamtejszej kulturze tak jest. Japończyk, który wiąże się z konkretnym pracodawcą, pozostaje mu wierny do końca. Wg naszych europejskich standardów jest to nie do pomyślenia, ale co kraj to obyczaj. Czy dzięki temu firma coś zyskała? Zapewne kompletną niezależność oraz całkowicie nowe urządzenia.

 
vaio-phone-biz-1

 

Jednym z nich jest wyjątkowy smartfon z preinstalowanym Windowsem 10 Mobile! Jest to wyjątkowo mało popularny OS wśród Japończyków, ale firma postanowiła dać mu szansę. Vaio Phone Biz to słuchawka o stonowanym nieco wyglądzie, która nieco przypomina starsze modele Xperii. Telefon posiada ekran o przekątnej 5.5 cala i rozdzielczości Full HD. Japońscy inżynierowie postanowili zamontować w nim Snapdragona 617 oraz 3 GB RAM! Dzięki temu, urządzenie sprawnie będzie obsługiwało usługę Continuum. Ponadto słuchawka posiada dwa aparaty o rozdzielczości 5 oraz 13 mpix. Nie zabrakło miejsca na pamięć wewnętrzną, która dysponuje przestrzenią  na poziomie 16 GB, rozszerzaną o kolejne 64 GB przy pomocy kart MicroSD. Utrzymanie porządnego napięcia zapewni ogniwo o pojemności 2800 mAh. Słuchawka Vaio Phone Biz trafi na rodzimy rynek w kwietniu w cenie 424 USD. Niewykluczone, że w późniejszym terminie trafi na stary kontynent!

THE VERGE

Blog Pro Novum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish