Czy Finowie wreszcie powrócą?

maxresdefaultOd początku końca jednej z najwybitniejszych marek tworzących telefony komórkowe minęło już dwa lata. W ciągu tego czasu Nokii udało się stworzyć swój pierwszy unikatowy tablet Nokia N1. Urządzenie odbiło się bez większego echa, gdyż nie tego typu urządzenia oczekiwali fani Nokii. Obecny CEO Nokii zdradza kilka szczegółów…

 

 

Już w 2014 roku, kiedy to Microsoft przejmował stery nad mobilnym odziałem Nokii, Finowie przyznali, że to jeszcze nie koniec marki! Przez dłuższy czas fani byli przysłowiowo wodzeni za nos kolejnymi plotkami o powrocie dawnego giganta. Nie było jasne tylko w jakim charakterze biznesowym Finowie powrócą? Czy dalej będą tworzyć smartfony/telefony komórkowe czy może coś innego? Pierwszym krokiem w nieznany świat dla Nokii był pierwszy model tabletu Nokia N1. Z początku zainteresowanie nowym tworem Nokii było przeogromne, jednakże po prezentacji czar niejako prysł i efektem tego była dość słaba sprzedaż. Wszyscy czekali jednak na telefon.

 

Nokia-Android-concept-phone-2

 

 

Obecnie Nokia nie wyklucza tworzenia nowych komórek, ale nie ma zamiaru podejmować się tego zadania solo. Na obecnie trwających targach w Barcelonie, CEO Nokii, Raajev Suri potwierdził rychłe pojawienie się urządzeń mobilnych z logiem Nokia. Jednakże, nie może on potwierdzić czy nastąpi to w tym czy też następnym roku. Wspominał również także o partnerstwie z potencjalnym sponsorem, który wykorzystałby licencję na ich markę. Moim subiektywnym zdaniem, świadczyć to może o braku finansowego podparcia jakiegokolwiek projektu. Tablet okazał się niewypałem, a zapewne utopili w tym projekcie nie małą kwotę pieniędzy! Jednakże, jak tego dokonają. dla mnie się nie liczy! Mam tylko wielką nadzieję, że powrócą na rynek komórek jeszcze w tym roku! Smartfon od Nokii z czystym Androidem? Bardzo chętnie! A Wy?

CNET

Blog Pro Novum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish