Pamięć liczona w setkach gigabajtów…

SK-Hynix-RAM-memory-chipZ roku na rok rośnie nasze zapotrzebowanie na ilość pamięci wbudowanej w smartfony czy też tablety. Nie wszyscy producenci decydują się na zainstalowanie slotu na kartę microSD, stąd konieczność wyboru urządzenia z możliwie najbardziej pokaźną ilością wolnej przestrzeni. Najwięksi oferują najwyżej 64 lub 128 GB, co nie wszystkim wystarczyć musi. Na szczęście niedługo może to się diametralnie zmienić…

 

Gry, muzyka, filmy, zdjęcia, dokumenty i tak można by wymieniać w nieskończoność. Tego typu dane najczęściej zajmują jakże cenną przestrzeń dyskową naszego smartfona lub tabletu. Jak niegdyś wystarczało nam raptem 4 GB, tak dziś zastanawiamy się czy 128 GB czy czasem to nie za mało?! Sprawę mamy po części pod kontrolą, gdy łaskawy producent zapewni nam slot na kartę pamięci, co w zupełności ułatwia sprawę. Są jednak tacy, którzy w swojej polityce zakorzeniony mają brak takowego slotu. Jednym z takich jest bez dwóch zdań, Apple.

 
2-25_samsung_flash_2

 

 

Amerykański koncern wciąż oferuje telefony z relatywnie niewielką ilością pamięci ROM w porównaniu do konkurencji. To na szczęście może się niebawem zmienić! Nawet w nadchodzącym nowym iPhonie 7! Bowiem, inżynierowie… Samsunga opracowali całkowicie nowy chipset, który wykorzystuje w bezpośredni sposób standard UFS 2.0! Nowe rozwiązanie ma sprawić, iż transfer plików będzie odbywał się w krótszym czasie, niż ten obecny na dyskach SSD! Zapis sięgający 850 MB/s, a odczyt 260 MB/s to potężny wynik! Technologia ta ma trafić do urządzeń Samsunga jeszcze w tym roku. Samej technologii Koreańczycy nie mają zamiaru trzymać dla siebie, a ją sprzedawać nawet konkurencyjnym firmom… w tym Apple! Dzięki temu rozwiązaniu, zarówno urządzenia Samsunga jak i konkurencji, będą wyposażone w więcej jak 256 GB pamięci wbudowanej ROM! Czyżby rychły koniec kart microSD został przesądzony? Zobaczymy! ;)

Samsung

Blog Pro Novum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish