Samsung Galaxy S7, a instalacja aplikacji na karcie microSD…

galaxy-s7-unboxing-3 Wielu z nas cieszy powrót portu na karty pamięci w najnowszym flagowym okręcie Samsunga. Zastosowana technologia w poprzednim modelu uniemożliwiała dokonanie takiego zabiegu, co zostało poprawione w Galaxy S7. Jednakże,  po wnikliwych oględzinach nowej „S-ki” okazało się coś, co mogłoby mijać się z celem, jeśli chodzi o instalację karty microSD…

 

 

Chipset oraz typ pamięci umieszczony w poprzedniku „S7”, praktycznie uniemożliwiał możliwość umieszczenia slotu na kartę pamięci. Czy rzeczywiście była to prawda? Wielu specjalistów w tej dziedzinie nie jest w stanie w stu procentach uznać powód ten za słuszny. Tak czy inaczej, pozostało jedynie zakupić model „S5” z dużym zapasem ROM-u i starać się dobrze zarządzać wolną przestrzenią. Najważniejsze jest to, iż Samsung powrócił do opcji instalacji kart pamięci, ale… wg pierwszych doniesień dot. w/w modelu, nie moglibyśmy dokonywać przenoszenia aplikacji na kartę microSD!

 

 

 

gsmarena_001

 

 

 

Na to wskazywały także testy prowadzone na stanowiskach Samsunga w różnych regionach. Na szczęście jeszcze dziś pojawiła się informacja, która likwiduje ewentualne obawy o konieczność instalacji appek jedynie w pamięci urządzenia. Ta informacja tym bardziej cieszy, gdy dowiedzieć możemy się jednocześnie o mocno ograniczonym zasobie pamięci, który powoduje oprogramowanie zajmujące niemalże 7 GB! Co prawda, podstawowa wersja „siódemki” posiada 32 GB pamięci wewnętrznej, ale z doświadczenia wiem, że ilość dostępnej pamięci spada wprost proporcjonalnie do ilości elementów znajdujących się na urządzeniu. Nie jest tak? Na szczęście wszystko się wyjaśniło jasno i klarownie. Dzięki temu każdy fan „galaktycznego” Samsunga będzie mógł spać spokojnie! ;)

techradar.

Blog Pro Novum

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish