Huawei wprowadzi pierwsze urządzenie z ekranem Quad HD!

deezer-honorDo tej pory Huawei bał się rozdzielczości 1440×2560 jak ognia! Nawet w swoim najnowszym okręcie flagowym nie pokusił się o zastosowanie tak dużej rozdzielczości pomimo, że konkurencja korzysta z tego typu rozwiązania już od bardzo dawna! Czas jednak nadszedł by nawet tak zawzięty wreszcie się wyłamał. Oto przed wami Honor V8!

 

Przed premierą i pojawieniem się potencjalnie oficjalnej specyfikacji wielu liczyło na to, że wreszcie Chińczycy wykorzystają ową rozdzielczość QHD. Niestety, ale delikatnie się przeliczyli i tym razem producent nas nie zaskoczył wykorzystując stare i sprawdzone Full HD. Można by pomyśleć, że przecież mamy 2016 rok, zatem rozdzielczość QHD powinna być standardem! Widać, nie dla wszystkich. Ale… Chiński gigant musiał usłuchać błagalnych modlitw swoich fanów i postanowił wykorzystać QHD w Honor V8!
v8-tenaa-w782

 

Nie od dzisiaj wiemy, że ta marka jest w pełni własnością Huawei. Również nie od dziś wiemy, że producent przykuwa wielką uwagę do tworzonych smartfonów z tej rodziny i w jej przypadku może pozwolić sobie na nieco więcej. Skąd jednak powód na QHD? Być może producent planuje wykorzystać telefon jako gogle VR? Rozdzielczość taka jak 1080p zupełnie by nie pasowała, a już takie 1444p ależ oczywiście! Na zakończenie powiem co nieco o specyfikacji, która maluje się w jasnych barwach. Otóż, podobno mamy mieć do czynienia z ekranem o przekątnej 5.7 cala o wiadomej rozdzielczości, procesor Kirin 950, 4 GB RAM oraz 32/64 GB ROM. Dostępne będą również dwa aparaty o rozdzielczości 8 oraz 12 mpix. Wszystko będzie zasilane przez baterię o pojemności 3400 mAh. Smartfon zostanie zapowiedziany 10-ego maja!

 

Geeky Gadgets

Blog Pro Novum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish