Apple przegrywa walkę o „iPhone’a” w Chinach!

china-will-win-smartphone-warGigantowi z Cupertino nie wiedzie się ostatnio za dobrze. Coraz słabsza sprzedaż, kolejno wypuszczane urządzenia przyjmują się przeciętnie, a teraz marka traci dobre imię w Państwie Środka! Od dzisiaj nie mają oni prawa do nazwy „iPhone”! Dlaczego tak się stało? Kto zawinił? Zapraszam!

 

 

Rynek Chiński dla Apple jest drugim najważniejszym miejscem zbytu jego sprzętu. To tam generuje się największy zysk firmy, ale w ostatnim czasie wszystko zmieniło się diametralnie! Na początku gigant został zmuszony na wycofanie swoich usług takich jak iTunes oraz iBooks. Wszystko dlatego, że usługi te nie mają swojej lokalizacji w Chinach, co w świetle obowiązujących zasad jest koniecznością! Ponadto, w Chinach spadła sprzedaż ich urządzeń o 26 procent! Jeśli tego byłoby mało, to warto wspomnieć o przegranej walce o prawo do używania nazwy „iPhone”. Wg tamtejszego sądu, tamtejsza firma tekstylna może nadal spokojnie używać tej nazwy.

 

Apple-China

 

Firma ta została założona w 2010 roku i od tamtego czasu używano tej właśnie nazwy. Prawa do tej nazwy Apple zgłosiło jeszcze w 2002 roku, ale przyznano dopiero w 2013 roku. Jak wiemy, rząd chiński jest bardziej przychylny swoim obywatelom. W obecnym wyroku prawo do wykorzystywania marki pozostało tamtejszej firmie. Trzeba przyznać, że Chińczycy to mają prawdziwie jaja! Co Wy o tym sądzicie? Jak byście postąpili? Piszcie w komentarzach! ;)

GFXBENCH

Blog Pro Novum

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish