Nadchodzi mocna konkurencja dla Siri?

viv.0.0Asystent głosowy Siri jest całkowicie bezkonkurencyjnym narzędziem w tej kategorii, jeżeli chodzi o platformę Apple. To może się niedługo zmienić, ponieważ osoby pracujące niegdyś nad Siri mają zamiar stworzyć podobny produkt, który będzie bił na głowę stokową aplikacje na iOS. Czy Apple powinno zacząć się bać?

 

 

Głosowi asystenci pokroju Siri, Google Now czy Cortana potrafią nieco ułatwić nam codzienność z naszym mobilnym urządzeniem. Zaplanowanie podróży krok po kroku, udzielenie informacji o pogodzie czy bieżących wiadomości, to zaledwie wierzchołek góry lodowej! Dla niektórych i tyle może być za mało, gdyż nie pracujący już dla Apple twórcy Siri mają zamiar stworzyć coś zupełnie nowego!

 

 
Viv

 

 

 

Ich autorka aplikacja ma być znacznie bardziej zaawansowana od tego, co oferuje nam obecnie konkurencja. Projekt ten został nazwany „Viv” i ma być on najbliżej swoim charakterem do produktu Amazonu o nazwie Alexy. Ów asystent głosowy jest w stanie czytać książkę, sterować ogrzewaniem czy nawet dokonać zamówienia pizzy! Twórcy zapewniają, że oferowane przez konkurencję możliwości będą niczym w porównaniu do tego, co oferować będzie Viv. Najgorsze jest jednak to, że obecnie nic dokładniejszego nie wiadomo na temat tego nowego tworu! Na szczęście w nadchodzący poniedziałek nastąpić ma oficjalna prezentacja Viv’a! Wówczas okaże się, ile prawdy jest w tym, co zapewni nam ta aplikacja!

übergizmo

Blog Pro Novum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish