Opera blokuje reklamy… z natury!

 

 

Opera-Mini-Browser Wszelkiej maści blokady reklamowe mogą być istnym wybawieniem z opresji. Wciąż natarczywe i denerwujące reklamy, stały się niechcianą częścią naszego surfowania po sieci. Na szczęście jeden z producentów wyłamał się i zaimplementował blokowanie reklam na stałe! Czyżby złego dobry początek?

 

 

 

Opera na swoim blogu opublikowała ostatnio wieści na temat prac prowadzonych nad rzeczonym blokowaniem reklam. Dzięki tej blokadzie, przeglądarka działa znacznie szybciej niż u konkurencji. Mówi się, że nawet o całe 40 procent! Sama przeglądarka nie musi już korzystać z zewnętrznego API w razie konieczności. Jest ona po prostu samowystarczalna. Warto dodać, iż owe nowum funkcjonalności . Tylko pytanie się nasuwa, co z Googlem? Jak to przejdzie?

 

 

Opera-Mini-logo

 

 

Na tę chwilę nie wiadomo zbyt wiele. Wiemy, że jest szybka i dobra. Przez coś takiego bardzo ciężko będzie przebić się konkurencji Opery. Cała gama jej podobnym jest powolna i obciążona mniej lub bardziej istotnymi dodatkami. Dlatego też dobrym wyborem jest przesiadka na Operę, gdyż tak na prawdę nie tracicie nic! Warto wspomnieć, iż permanentna rzeczą u naszej klasycznej przeglądarki jest automatyczne wyłączenie funkcji wyłączania reklam. Jestem tylko ciekaw, czy nie skończy się to jakiegoś rodzaju pozwem ze strony dostarczycieli różnej maści reklam. Czy w obecnej sytuacji nasz samochód nie winien, pozbyć blokowanie wózka? Można rzec, że jest t o na granicy. Zapraszam do komentowania! ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish