Microsoft Edge wreszcie z AdBlock-iem!

Adblock-for-EdgePosiadaczom zarówno klasycznej jaki i mobilnej wersji Windows 10 wreszcie przyjdzie pożegnać się z natrętnymi reklamami! Z pewnością na tę chwilę czekaliśmy wszyscy i to za długo! Tak czy inaczej, Microsoft umożliwi nam zainstalowanie rozszerzenia w postaci Adblock’a! Surfowanie po sieci wreszcie będzie wygodniejsze…

 

 

Nic tak nie denerwuje w sieci jak wyskakujące natrętne reklamy! Oczywiście, da się zrozumieć fakt, iż administratorzy danych witryn chcą co nieco zarobić, ale wszystko ma swoje granice! Ciągłe wyskakiwanie okienek czy gonienie za krzyżykiem zamykającym reklamę jest…. absurdalne. Dlatego też, dobrym wyjściem z sytuacji jest wykorzystanie takiego narzędzi jak AdBlock! Niestety, ale posiadacze Edge’a nie mogli do tej pory cieszyć się z tego typu rozszerzenia, więc byli skazani na owe marketingowe katusze! To się jednak zmieniło!
microsoft-edge2

 

 

Osoby uczestniczące w programie Insider Preview mogą już teraz zainstalować na swoim Edge’u rozszerzenie w postaci AdBlock’a! Zatem, jeden z kilku powodów niechęci do korzystania ze stokowej przeglądarki Microsoftu właśnie odszedł w zapomnienie! W niedługim czasie pula rozszerzeń, które będzie można zainstalować znacznie się powiększy, co może poniekąd zagrozić pozycji najczęściej obecnie używanych przeglądarek internetowych! Bowiem, Edge jest dobrą i lekką przeglądarką, ale posiada parę niedociągnięć, które są systematycznie poprawiane! Poza tym, owe rozszerzenie trafi do oficjalnego kanału dopiero w lecie, zatem osoby nie uczestniczące w programie Insider Preview muszą uzbroić się w cierpliwość! ;)

Engadget

Blog Pro Novum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish