Czy Facebook łamie prawo do wolności słowa?!

11-mark-zuckerberg-facebook.w536.h357.2xNa tym najpopularniejszym portalu społecznościowym publikuje się różnej maści materiały. Począwszy od fotek z wakacji, własnych przemyśleń lub poglądów, aż po artykuły prasowe. Można by pomyśleć, że każdy niezależnie od poglądów może wypowiedzieć swoje zdanie na łamach FB. Tak niestety nie jest, bowiem w ostatnim czasie administracja podejmowała się usuwania wpisów oraz artykułów traktujących konserwatywne poglądy!

 

 

Tę sprawę zauważyły także władze USA, którym nie podoba się ostatnia praktyka administracji Facebooka. Bowiem, w czym gorsze są poglądy prawicowe od lewicowych? Tym, że znacząco różnią się od siebie? Czy może nie przypadają do gustu założycielowi platformy, Markowi Zuckerbergowi?! Wyjaśnień żąda od niego samego niejaki John Thune, przewodniczący Senackiej Komisji Handlu, Nauki i Transportu! Zuckerberg ma czas do 24 maja na złożenie stosownego wyjaśnienia. Ten jednak się wzbrania i powołuje się na tajemnicę jaką owianą jest algorytm zarządzający wpisami i artykułami prasowymi.

 

UNITED STATES - FEBRUARY 25: Sen. John Thune, R-S.D., talks with the media after the senate luncheons in the Capitol. Sens. Roy Blunt, R-Mo., left, Senate Minority Leader Mitch McConnell, R-Ky., far right, and John Cornyn, R-Texas., also appear. (Photo By Tom Williams/CQ Roll Call)

 

 

Pewnych informacji dostarczył ostatnio także anonimowy pracownik Facebooka, który przyznał, że administracja stosuje tego rodzaju praktyki manipulacyjne. Czyżby Facebook nie był tak dobry i otwarty na różne poglądy, jak nam się wydawało? Być może fakt, iż FB jest największym obecnie medium na świecie powoduje, że jest to wykorzystywane w niecnych celach? Cóż, w dzisiejszym świcie można już się wszystkiego spodziewać! Także, warto mieć oczy szeroko otwarte i uważać publikujemy na owym portalu społecznościowym! ;)

 

TNYT

Blog Pro Novum
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish