Czy iPhone’y będą tańsze?

ogSmartfony od Apple cechują się bardzo dobrym wykonaniem i na swój sposób oryginalnym designem. Wartym uwagi faktem jest osobliwy dość system operacyjny iOS, który wyróżnia się prostotą i niebywałą płynnością działania. Dlaczego by zatem nie kupić iPhone’a? Głównym powodem jest jego dość wysoka cena! Czy to się kiedyś zmieni?

 

Nie tak dawno CEO Apple odbył wizytację w Indiach. Jak się okazuje, rynek ten bardzo skarży się na zawyżone ceny urządzeń ze znaczkiem „nadgryzionego jabłuszka”, które wręcz odstraszają potencjalnych klientów. Klienci pragną obniżenia cen, ale firma borni się tłumacząc, że i tak niewiele zarabiają na rynku Indyjskim! Wysokie ceny spowodowane są w głównej mierze licznymi podatkami i innymi podobnymi im obostrzeniami. Producenci mają jednak zamiar coś z tym zrobić.

 
iphone-6s-34

 

 

Cóż, ostatecznie pozostałoby im obniżenie marży, która w głównej mierze wpływa w ogromnym stopniu na cenę pojedynczego produktu! Podobnej sytuacji doświadczamy w Polsce, gdzie cała gama podatków podnosi cenę iPhone’ów. Co ciekawe, nie tylko my i Hindusi skarżymy się wysokie ceny, gdyż także nasi zachodni sąsiedzi (jak i pozostali obywatele starego kontynentu) skarżą się na wysokie ceny. Wg najnowszych danych, iPhone’y najdroższe są właśnie w Europie, zaś najtańsze w USA. To nie powinno nas dziwić, ale cena w Europie jest wyższa od tej z USA o ponad 122%! Czy nie uważacie, że coś powinno się z tym zrobić?

9to5Mac

Blog Pro Novum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish