Koreańczycy prezentują nowe matryce!

Samsung_IFA_Berlin_2008Wraz z upływem czasu rynek systematycznie poszerza się o nowe rozwiązania technologiczne, które polepszają odbieranie przez nas owych gadżetów technologicznych. Przykład stanowią matryce ekranów, które z biegiem lat stały się jeszcze bardziej wyraziste, bardziej czytelne oraz pochłaniające mniejsze zasoby energii elektrycznej! Samsung postanowił zrobić małą rewolucję wśród ekranów!

 

Ekrany LCD powoli odchodzą w zapomnienie i są systematycznie zastępowane przez OLED-y oraz właśnie zapowiedziany przez giganta z Korei, ekrany Bio Blue! Te ostatnie będą pozbawione nienaturalnego odcienia barwy niebieskiej, która negatywnie wpływa na korzystanie ze smartfona przez dłuższy czas. Nasze oczy podczas korzystania z tego typu ekranu już tak nie będą się męczyć! Samsung chwali się, że udało mu się zredukować niebieską poświatę z 32 do 6 punktów procentowych!

 
Samsung-4K-UHD-VR-display.0.0

 

 

Ponadto, zaprezentowane ekrany 5.5 – calowe miały rozdzielczość aż 4K, czyli 2160×3840 pikseli! Do tej pory dziwił nas fakt pojawiania się rozdziałki QHD na smartfonach, gdyż bateria jest narażana na znacznie większe zużycie, a co powiecie na 4K? Po co to komu? Otóż, Samsung „podkręca” swoje ekrany z myślą o… wirtualnej rzeczywistości! Im wyższa rozdzielczość, tym lepsze wrażenia z oglądania obrazu w goglach Gear VR od Samsunga! Cóż, gęstość pikseli na poziomie 806 ppi robi ogromne wrażenie! Nikt już gołym okiem nie dostrzeże poszarpanych krawędzi! ;) Kiedy przyjdzie nam ujrzeć smartfona z taką matrycą? Najpewniej w przyszłej „galaktyce” S8, która pojawi się w przyszłym lub w 2018 roku. Kto wie, może Note 7 zostanie w takową matrycę wyposażony? Zapraszam do komentowania! ;)

 

DT

Blog Pro Novum
 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish