Korea Północna tworzy klona Facebooka i ponosi…

base_imageKompromitacja! Tak można w skrócie opisać to, co ostatnio stworzyli pseudo informatycy z Korei Północnej! Bowiem, chcieli stworzyć portal społecznościowy, który będzie bliski ideałowi komunistycznej władzy. Pech chciał, że portal trafił w ręce ogarniętego w pewnych sprawach młodego chłopaka ze Szkocji!

 

Omawiana dziś sprawa dotyczy portalu ochrzczonego nazwą „StarCon”! Ów klon popularnej na zachodzie „twarzo-książki” miał być namiastką tego, co my możemy doświadczać podczas korzystania z FB, ale pod nadzorem komunistycznych cenzorów! Wyjątkowym plusem tego projektu była możliwość rejestracji użytkowników spoza owianej terrorem komunistycznym, Korei Północnej! To był pewnego rodzaju błąd, gdyż zaciekawiony osiemnastolatek ze Szkocji postanowił spróbować zalogować się jako admin w najprostszy mu znany sposób!

 

 
494138-kim-jong-un

 

 

Do tech „hackerskiego” czynu posłużyło mu wpisanie kombinacji admin/password! Kto by pomyślał, że ktoś nie postanowił nieco bardziej przyłożyć się do zabezpieczenia witryny. Cóż, czego możemy wymagać od zahukanych przez władzę północnych Koreańczykach? Zwykle są słabo wykształceni i praktycznie bez doświadczenia, a to jest tego najprostszym przykładem! Szkoda tylko, że osoby odpowiedzialne za ten projekt najpewniej skończą z kulą w głowie… Obecnie portal jest niedostępny i wątpliwe jest to, by kiedykolwiek jeszcze się pojawił w sieci. Co sądzicie na temat takiego pomysłu ze strony władz Korei Północnej? Jakie jest Wasza opinia w tej sprawie? Zapraszam do komentowania! ;)

 

INDEPENDENT

Blog Pro Novum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish