Internetowy Messenger odchodzi w zapomnienie…

xFmW1tcxsyLDo niedawna by skorzystać z Facebook mogliśmy przede wszystkim zalogować się przez przeglądarkę internetową. Jednakże teraz, twórcy zachęcają nas mocno do korzystania z predefiniowanych aplikacji. Takiej doczekała się sekcja wiadomości z FB, która teraz nazywa się Messengerem, który jako jedyny posłuży nam jako komunikator FB…

 

 

Nigdy nie lubimy jak się nas do czegoś zmusza, ale nierzadko jest to jedynym i słusznym rozwiązaniem. Podobnie może być w przypadku sekcji wiadomości prywatnych w Facebooku. Niedługo w kontakcie z innym użytkownikiem FB pomoże nam jedynie aplikacja Messenger, która całkowicie wykluczy z gry, wbudowaną appkę w silnik strony Marka Zuckerberga. Dlaczego tak się dzieje? Przecie wielu z Was, zapewne ten proces się nie podoba! Otóż, zarząd FB planuje przekształcić Messengera w coś w rodzaju centrum komunikacji. Wiadomości, chatboty czy też SMS-y.

 
Facebook-Messenger-large-930x509

 

 

Ponadto, ów komunikator ma stać się także narzędziem biznesowym. Pamiętacie jeszcze o planie wykorzystania messengera jako miejsca na reklamę? Dzięki temu narzędziu, usprawniona ma zostać także ewentualna rozmowa o pracę, bowiem powoli wchodzimy w fazę, gdy rozmowy kwalifikacyjne odbywają się „zdalnie”. Jest to bardziej praktyczne i wygodniejsze rozwiązanie. Nie trzeba wówczas stać w korku i modlić się by zdążyć na rozmowę o wymarzoną przez nas pracę tylko siadamy do komputera i gotowe! Myślę, że pomysł ten jest jak najbardziej trafiony! Swoje zdanie wyraźcie w komentarzach! ;)

The Guardian

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish