Mobilne okienka doczekały się aplikacji Facebook!

facebook_reuters-759Zapewne zdziwicie się teraz jeśli powiem wam, że do tej pory Facebook nie miał specjalnie przygotowanej aplikacji na urządzenia mobilne z Windows Phone oraz Windows 10 Mobile! Mobilny system operacyjny od Microsoftu istnieje już szmat czasu, a aż po dziś dzień posiadacze tego OS-u byli zmuszeni korzystać z FB w nieco inny sposób. To się wreszcie zmieniło!

 

Mobilne okienka są wśród nas od przeszło sześciu lat! Od tego czasu wiele się zmieniło w tym mobilnym środowisku. Począwszy od ilości aplikacji, a zakończywszy na samym wyglądzie oprogramowania. Po dziś dzień znane nam aplikacje z systemu Android nie znalazły swojego odpowiednika w Windows Phone, co poniekąd dziwi, ale też daje się po części zrozumieć. Dziwi jednak fakt, iż aplikacja na urządzenia mobilne tak bardzo znanego portalu społecznościowego nie trafiła ani na Windows Phone, ani na Windows 10 Mobile! Przez tyle lat korzystaliśmy z… autorskiej aplikacji stworzonej przez samego giganta z Redmond!

 
Capture-d’écran-2016-04-25-à-17.10.01-1040x580
 

Trudno w to uwierzyć, że przez tyle lat ekipa Marka Zuckerberga nie znalazła ani chwili by stworzyć takiej aplikacji?! Cóż, po sześciu latach wreszcie im się to udało i posiadaczem urządzeń z Windows 10 Mobile mogą pobrać z Windows Store appkę o nazwie Facebook (Beta), ale tym razem autorstwa samej ekipy Facebooka! Czy różni się czymś od wariantu stworzonego przez Microsoft? Tak… chodzi znacznie gorzej i nie jest dostępna u nas w Polsce! Tak, Facebook’owa aplikacja na mobilne okienka nie jest obecnie dostępna na naszym rynku. Jeśli więc chcecie koniecznie z niej skorzystać, zalecam wówczas zmianę regionu na inny w ustawieniach urządzenia. Możecie wybrać Niemcy lub inny region.

 

 

new-facebook-beta-app-windows-10-mobile-hero

 

 

Wracając jednak do samej aplikacji. Otóż, pracuje się na niej znacznie gorzej niż na tej (o ironio!) stworzonej przez MS! Często się zawiesza, łapie czkawki jedną po drugiej, co obnaża jej niedopracowanie. To wszystko można by tłumaczyć opisem „beta”, ale panowie z FB mogli bardziej przyłożyć się do sprawy. Ponadto, widać, że program jest portem wersji na system iOS! Wystarczy przyjrzeć się dolnej belce z ustawieniami! Nie boję się stwierdzić tego,że programiści Facebooka stworzyli to na tzw. „odczepne”. Jest? Po co drążyć temat?! Mam jednak nadzieję, że na tym nie poprzestaną i będą ją stale modernizować. Jednak na obecną chwilę polecam pozostać na tym, co przygotował dla nas Microsoft! Swoje zdanie na temat tej sytuacji wypowiedzcie w sekcji komentarzy. Zapraszam! ;)

Windows Central

Blog Pro Novum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish