Huawei sprzeda mniej, ale Samsung i Apple mogą mu czyścić buty?

 

A Huawei logo is seen above the company's exhibition pavilion during the CommunicAsia information and communications technology trade show in Singapore in this June 19, 2012 file photograph. China's top telecommunications gear makers should be shut out of the U.S. market because potential Chinese state influence on them poses a security threat, the U.S. House of Representatives' Intelligence Committee said in a draft of a report to be released on October 8, 2012. U.S. intelligence must stay focused on efforts by Huawei Technologies Co Ltd and ZTE Corp to expand in the United States and tell the private sector as much as possible about the purported espionage threat, the panel leaders said, based on their 11-month investigation of the pair. Huawei spokesman William Plummer rejected the committee's allegations in a statement emailed to Reuters. For its part, ZTE released a copy of the letter it sent to the committee, stating it "profoundly disagrees" with the claim that it is directed or controlled by the Chinese government. REUTERS/Tim Chong/Files  (SINGAPORE - Tags: BUSINESS LOGO SCIENCE TECHNOLOGY)

Wraz z początkiem roku Huawei zapowiadał wysokie zyski ze sprzedaży nowych urządzeń, które przewyższą nawet o 30% te ubiegłoroczne! Niewątpliwie, Chińczycy postawili sobie wyjątkowo wysoko poprzeczkę i nie jest to niewykonalne! Mija jednak pół roku i wyniki mogą nie być już tak kolorowe…

 

 

W ciągu zaledwie kilku lat firma Huawei stała się istną potęgą technologiczną, która jest w stanie bezpośrednio konkurować z takimi potęgami branży jak Samsung czy Apple! Chińscy inżynierowie udowodnili, że potrafią konstruować porządny sprzęt, który jest nie tylko tak dobry, a nawet lepszy od tego, co przedstawiają topowi producenci! Wszystko to za cenę nierzadko kilkakrotnie niższą od konkurentów. Dlatego też, w zeszłym roku Huawei zajął trzecie miejsce w statystykach przedstawiających najwięcej sprzedanych smartfonów w branży. Chińczycy na tym nie poprzestali i mieli zamiar poprawić ten wynik i przegonić swoich oponentów.

 

_vyrn_146ab77448b0c8

 

 

Firma hucznie zapowiedziała tegoroczny wzrost sprzedaży o 30%, który może pozostać jedynie w fazie planów. Dlaczego? Otóż, do sieci wyciekły informacje, jakoby Huawei zmniejszył już swoje prognozy z 30 do jedynie 11 punktów procentowych! Niesie to za sobą prognozowane 120, a nie 140 mln sprzedanych egzemplarzy smartfonów! Jest to wciąż dobry wynik, ale już nie tak „kolorowy” jakby prezesom firmy się marzyło. Czyżby rynek europejski, na który Chińczycy ostatnio naciskali nie był tak łatwy do zdobycia? Nie wykluczone! Warto brać pod uwagę obecne nastroje polityczne, które mogą mieć pośredni wpływ na globalną sprzedaż elektroniki w tym roku!

 

androidpit-huawei-p9-plus-dual-camera-w782

 

 

Wartym zauważenia jest fakt, iż dwaj najwięksi gracze tego szczebla technologii – Samsung i Apple, nie radzą sobie zbyt dobrze. Ba! Sprzedaż iPhone’ów czy też najnowszej „galaktyki” nie wygląda tak jak wcześniej zakładano! Ten moment Chiński gigant powinien sprawnie wykorzystać i przede wszystkim podkupić obecnych klientów obydwu największych marek, celem zwiększenia zysków i ostatecznego wyniku! Jednakże, Huawei musi uważać na innych wzrastających kolegów branżowych,  a w szczególności tych z własnego kraju, czyli Xiaomi oraz Meizu! Obawiam się, że ten pierwszy jest w stanie spokojnie dorównać tempa Huawei’owi w walce o europejski rynek! Jak Wy to widzicie? Piszcie w komentarzach! ;)

GizmoChina

Blog Pro Novum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish