Najpierw Facebook, a teraz Snapchat?

Snapchat for Windows PhoneZdaje się, że gigant z Redmond postanowił ostro wziąć się do roboty, bowiem coraz częściej słyszymy o aplikacjach, które wreszcie startują na mobilnej odsłonie Windowsa! Tydzień temu mówiliśmy o wyczekiwanej przez lata aplikacji portalu Facebook, a teraz naszym oczom może ukazać się Snapchat! Ale czy to rzeczywiście prawda? Sprawdźmy!

 

 

Nikomu nie trzeba mówić, jak bardzo zaniedbane jest mobilne środowisko Windows. Aplikacji jest wyjątkowo niewiele, a prawdziwie użytecznych idzie ze świecą szukać! Microsoft musiał mocno zbagatelizować swoje beztroskie podejście do sytuacji i sądzić, że wszyscy nagle zapragną tworzyć appki, które znajdziemy w Androidzie lub iOS-ie. Nic bardziej mylnego! Mijały lata i zdawało się, że MS dał już sobie spokój z Windows Phone/Windows 10 Mobile, ale ostatnie wieści ukazują z goła coś innego!

 
how-to-get-snapchat-on-windows-phone-1024x683
Na pewno nie można tu mówić o jakiejkolwiek rewolucji, ale coś na pewno się zadziało w szeregach firmy! Bowiem, na językach pojawił się temat popularnego komunikatora społecznościowego, Snapchat! Tenże twór wart całe miliardy zielonych, już dobrych kilka lat temu nie sprzyjał panom z Redmond. Otóż, jeden ze współzałożycieli owego tworu zarzekł się, iż nigdy nie dopuści do pojawienia się aplikacji stworzonej dla Windows Phone! Dlaczego? Powód jest dość trywialny… bo tak! Evan Spiegel zdaje się nie pałać miłością do Microsoftu i za cel wziął sobie niszczenie jakichkolwiek wariantów aplikacji Snapchat, które przez lata pojawiały się w sieci!

 

wpid-photostrip-2013-11-21-1

 

 

Coś jednak musiało pęknąć w Evanie, bowiem pojawiły się w sieci informacje, jakoby Snapchat miał niedługo zawitać do Windows Phone oraz Windows 10 Mobile! Niemożliwe staje się możliwe, a świat najwyraźniej staje do góry nogami… o ile jest to możliwe! ;) Tylko kiedy do tego dojdzie? Nikt  nie jest w stanie powiedzieć. Jednak, sądząc po napięciach, to potencjalnie mogłoby do tego dojść jeszcze w tym roku! Pozostaje tylko jedno ważne pytanie…. czy populacja użytkowników mobilnych okienek dotrwa do tego czasu? Być może, nie będzie komu przetestować już Snapchata?! Zapraszam do komentowania! ;)

Neowin

Blog Pro Novum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish