Elephone W2 – Niepozorny i Sprytny Zegarek!

e731b615a4ba302e8ea2be45ccba700cChęć i potrzeba posiadania „sprytnego” gadżetu zaczyna powoli ogarniać nas wszystkich. Wśród nas nie ma praktycznie nikogo, kto by nie miał w kieszeni mini komputera zwanego potocznie smartfonem! Dzięki wielu pozytywami jakimi dysponują dzisiejsze słuchawki stały się praktycznie niezbędne. Czy tak samo będzie w przypadku tzw. odzieży „ubieralnej”? Sprawdźmy to na przykładzie niepozornego zegarka Elephone                                                                                                    W2! Serdecznie zapraszam! 

 

SŁOWEM WSTĘPU…

Jeszcze nie tak dawno temu, urządzenia typu smartwatch czy smartband były jedynie ciekawostką technologiczną. Dziś są one w zasięgu naszej ręki i nierzadko potrafią być użyteczne! Choć tego typu urządzeń jest tak wiele, jak opinii dot. dobrze znanej wszystkim katastrofy Tu-154. Dziś jednak nie będzie poruszony temat wypadków statków powietrznych, teorii spiskowych czy polityki, a małego i niepozornego zegarka od mało znanego producenta – Elephone! Jednakże, zadajmy sobie pytanie czego wymagacie od smartwatcha? Czy musi być wyposażonym w całą gamę funkcjonalności czy też wystarczy kilka podstawowych? Sprawdźmy czy W2 Smartwatch spełni Wasze wymagania!

20160703_161953

 

CZY RZECZYWIŚCIE TAKI „SMART”?

 

Na pierwszy rzut oka, ów model w ogóle nie przypomina znane nam modele smartwatchy. Gadżet wygląda jak klasycznie zaprojektowany zegarek naręczny. Nic nie świadczy o tym, jakoby miał zaimplementowane jakieś „smart” dodatki. Cóż, jak to mówi pewne przysłowie: „Najważniejsze jest to, co mamy w środku!”. Zanim jednak powiemy kilka słów na temat zawartości tegoż zegarka, warto powiedzieć kilka słów na temat jego zewnętrza. Przed sobą mamy całkiem sporej grubości, bo aż 10,3 mm! Producent nie podał wagi, ale wg mnie waży ok. 80 gramów. Całość jest wykonana wyjątkowo solidnie i starannie. Co więcej, W2 jest w stanie wytrzymać zanurzenie w wodzie na głębokość 30 metrów! Warto przyznać, że nawet znacznie drożsi konkurenci nie oferują tego „feature’a”!

20160703_162020

 

Na prawym boku koperty znajdują się dwa przyciski funkcyjne plus dźwigienka obrotowa do ustawienia godziny. Górny przycisk odpowiada za „sparowanie” zegarka z naszym smartfonem oraz sprawdzenie poziomu naładowania baterii, zaś dolny (trzeci z kolei) odpowiada za sprawdzenie pokonanej przez nas ilości kroków. Tak, producent pokusił się o zamontowanie tzw. „krokomierza” czyli innymi słowy, pedometru! Czy Wam również ta nazwa kojarzy się z czymś nie bardzo przyzwoitym? Nie roztrząsając tego tematu, przejdźmy do tylnej części koperty na której znajdują się ikony przedstawiające funkcje gadżetu, logo firmy wraz z nazwą modelu oraz chwytliwe hasło marketingowe producenta. Ponadto, da się zauważyć cztery malutkie śrubki, które to po odkręceniu umożliwiają nam wgląd do zawartości naszego smartwatcha!

 

20160703_162042

 

CO SKRYWA WNĘTRZE?

Co w nim znajdziemy? Prócz mechanizmu zwykłego zegarka i układu elektronicznego, znajdziemy tam dużą baterię „CR2032”! Pomyślicie pewnie, że jest to duża bateria jak na zwykły zegarek, a mała jak na smartwatch! Cóż, nie sposób się z tym nie zgodzić, ale sęk w tym, że bateria ta zasila jedynie łączność bluetooth oraz pracę układu elektronicznego. Sam czasomierza zasilany jest przez inną mniejszą baterię, która zamontowana jest pod większą baterią. Zapytacie na ile to wszystko starczy? Otóż, duża wystarczy wam na ok. 3 miesięcy ciągłego użytkowania, zaś ta mniejsza ma rzekomo wytrzymać nawet 3 lata! To całkiem nieźle, bowiem osobiście w swoim klasycznym zegarku jestem zmuszony wymieniać ogniwo zasilające co roku! Co można powiedzieć na temat paska? Jest to klasyczny i dobrze starannie wykonany skórzany zegarek.

 

20160703_162129

 

FUNKCJE

 

  • PEDOMETR

Przejdźmy zatem do tego, co najważniejsze czyli funkcji! Nie jest ich zbyt wiele, bo jedynie sześć… pięć… a w zasadzie to cztery, ale postaram się je pokrótce opisać. Pierwszą z nich jest wspomniany już wcześniej krokomierz! Dzięki zastosowanej w urządzeniu funkcji pedometru, smartwatch jest w stanie zliczać stawiane przez nas kroki, co możemy podejrzeć na dwa sposoby! Możemy je sprawdzić przy wciskaniu dolnego guzika z prawej strony zegarka, a naszym oczom wyświetlą się specjalnie wyskalowane diody, które wskazują kroki w zakresie od 10 do 100. Drugim sposobem jest synchronizacja W2 z naszym smartfonem oraz aplikacją Elephone W2, którą należy pobrać ze sklepu Google Play.

 

Screenshot_2016-07-03-19-58-49Screenshot_2016-07-03-20-00-21

 

  • ZDALNE ZDJĘCIA

 

Interesującą dla niektórych funkcją może być możliwość robienia zdjęć przy pomocy zegarka. Rzecz jasna, ów smartwatch nie ma wbudowanej kamery, ale ułatwi nam robienie fotek, gdy nie jesteśmy w stanie nacisnąć przycisku na telefonie, który jest odpowiedzialny za spust migawki. Wystarczy połączenie bluetooth ze smartfonem, wspomniana aplikacja Elephone W2 i… naciśnięcie dowolnego przycisku i gotowe! Mała rzecz, a cieszy!

 

20160703_162200

 

  • NIEODEBRANE POŁĄCZENIE

 

Jeżeli wasz smartfon ma włączony bluetooth i jest sparowany z zegarkiem, wówczas gdy jakimś cudem nie odbierzecie telefonu, to producent znalazł sposób byście oddzwonili! Można w ustawieniach aplikacji zaznaczyć opcję, aby zegarek zaczął wibrować po nieodebranym przez nas połączeniu. Nie raz zdarza się tak, że nie jesteśmy w stanie usłyszeć dzwoniący telefon czy poczuć wibrację, ale gdy poczujemy ją na nadgarstku, z pewnością osoba chcąca się z nami skontaktować nie będzie już tak sfrustrowana po którymś nieodebranym połączeniu!

 

Screenshot_2016-07-03-20-02-05Screenshot_2016-07-03-20-01-57

  • MONITOR SNU

 

Chcecie wiedzieć jak przebiega wasz sen? Kiedy się dokładnie obudziliście, ile spaliście czy też jak głęboki był wasz sen? W tym pomoże wam W2 wraz z aplikacją Elephone W2. Wystarczy, że przed snem włączycie „tryb snu” przytrzymując ostatni guzik przez trzy sekundy aż poczujecie wibrację, a wasz sen będzie od teraz monitorowany. Dzięki wspomnianej aplikacji możemy później sprawdzić głębokość snu, długość oraz naszą pobudkę. Nie wiele, ale powinno na początek wystarczyć. Mając na myśli, że jest to dopiero początek naszej przygody ze smartwatchami!
Screenshot_2016-07-03-19-59-52

SŁOWO NA NIEDZIELĘ…

 

Śmiem przyznać, że testowany przeze mnie zegarek nie jest nafaszerowany różnymi funkcjonalnościami,  niczym faszerowana kaczka na święta. Oczywiście, można powiedzieć, że W8 sprawdza się jako dobry zegarek z kilkoma „smart” funkcjami, ale czy cena 170 złotych jest adekwatna do tego? Nie jest to wiele, ale obecnie smartwatch jest w promocji, bowiem poprzednia cena wynosiła ok. 270 złotych! Do kogo ma być adresowany ten gadżet? Osób początkujących i mało wymagających. Choć osobiście radziłbym odłożyć na znacznie bardziej zaawansowane urządzenie z Android Wear na pokładzie! Jednakże, ciekawym konkurentem dla Elephone W2 jest Xiaomi Smartwatch, który jest w regularnej cenie 170 złotych. Jednakże, minusem obu produktów jest to, że musimy samodzielnie sprowadzić ten produkt prosto z Chin. Obydwie firmy nie dystrybuują oficjalnie tychże produktów, co może wiązać się z pewnymi komplikacjami.

 

20160703_162347

 

Macie już jakieś zdanie na temat przedstawionego przez nas produktu? Czy ten smartwatch zasługuje na miano „smart”? Pragnęlibyśmy dowidzieć się, czy zechcielibyście poznać więcej takich azjatyckich „rodzynków” w przyszłości? Gorąco zapraszamy Was do komentowania, bowiem bardzo zależy nam na Waszej opinii, bo bez tego nasza praca byłaby daremna i bezcelowa! ;)

Elephone W2 na Banggood

Sprawdź Cenę na Banggood

Blog Pro Novum

 

 

2 komentarze

  1. Apki na iOS jeszcze nie ma i nie wiadomo kiedy będzie. Producent na swoich stronach uparcie twierdzi, że jest Apka na iPhone i kieruje do QRCodu, który to pobiera apk dla Androida. Porażka!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish