Nokia nadchodzi!

nokia-c1-imageMicrosoft powoli rozstaje się z przejętym niegdyś od Nokii oddziałem mobilnym, a sami Finowie niedługo ponownie wystartują na rynku mobilnym! Ten fakt jest bardziej niż pewny, a do sieci wyciekły informacje na temat nowych urządzeń. Co to będzie? Czego możemy się spodziewać? Zobaczmy!

 

 

 

W kwestii mobilnych urządzeń Nokia nie miała wiele wspólnego przez ponad dwa lata. Od tego czasu zmieniło się wiele na rynku, które rozszerzył się o smartfony pochodzące z Państwa Środka. Nokia nie ma zamiaru dać za wygraną i chce wystartować jeszcze w tym roku z dwoma całkowicie nowymi słuchawkami. Na szczęście niektórych, nie będą to urządzenia z preinstalowanymi mobilnymi okienkami! Tym razem, będzie to system mobilny od Google’a, czyli Android! Pragnę zaznaczyć, że będzie to nie byle jaki Android, bo w wersji 7.0 Nougat!

 
nokia_c1_render_windowspoweruser

 

 

Przechodząc do samych smartfonów. Wg doniesień będą to dwie słuchawki o oznaczeniach C1 oraz P1. Obydwa modele będą różniły się ekranami, bowiem pierwszy będzie wyposażony w matrycę 5.2 – cala, zaś drugi w 5.5 – calową matrycę. Smartfony mają być w całości z aluminium oraz wyposażone w certyfikat IP68. Ciekawostką jest, iż modele otrzymają Snapdragona 820! Co jeszcze wiadomo? Otóż, pod względem fotograficznym smartfony te nie będą odstawały od konkurencji, a nawet je przewyższały! Bowiem, producent ma umieścił obiektyw aparatu głównego o rozdzielczości aż 22.6 mpix! Brzmi ciekawie, czyż nie? Jeszcze ciekawiej jest w przypadku ceny, która ma nie przekraczać 500 dolarów, czyli ok. 2400 złotych. Nie jest to mało, ale nie mamy tu do czynienia z budżetowcem! Co o tym sądzicie? Zapraszam do komentowania!

 

Zing

Blog Pro Novum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish