Aplikacje z Google Play będą „lżejsze”?

image00Obecnie gry i aplikacje pobierane ze sklepu Google’a ważą już nie kilkanaście czy kilkadziesiąt, a kilkaset lub nawet kilka gigabajtów! Najczęściej traci na tym nasza pamięć, która jest stale zapychana oraz transfer. Ten ostatni element może uszczuplić nasze konto, co nie jest zbyt pożądaną rzeczą. Wujaszek Google ma na to pewne rozwiązanie! 

 

 

 

Nie wszyscy z nas posiadają pakiet danych opiewający w kilkanaście gigabajtów danych, bowiem duży procent osób korzysta z tzw. „telefonu na kartę” i są zmuszeni do wykupienia wcale nie taniego pakietu danych. Nasz cenny pakiet może być zmniejszony w zastraszającym tempie, jeśli zaczniemy pobierać aplikacje, które nie należą do wagi piórkowej! Oczywiście, pozostaje opcja wykorzystania do tego celu WiFi, ale przecież nie zawsze mamy do takowego miejsca dostęp! Co nam pozostaje? Wykupić dodatkowy pakiet za niemałe pieniądze? Otóż, nie! Google ma w zanadrzu pewne rozwiązanie!
android-nougat

Jest nim odpowiednio zaprojektowany algorytm (bsdiff), który ma za zadanie w odpowiedni sposób kompresować instalatory aplikacji tak, abyśmy mogli pobrać znacznie mniejszy plik! Zatem, przykładowa aplikacja nie będzie ważyła 200 MB, a 90 MB! Instalatory mają zmniejszyć swoją objętość od 50 do 75%! Trzeba przyznać, że wujaszek Google potrafi stworzyć coś pożytecznego! Jednakże, pragnę Was poinformować, iż ten pomysł nie jest świeży i jest wykorzystywany już od dawna w… Windows Phone 8 oraz Windows 10 Mobile! Microsoft w trosce o swoich użytkowników, poczynił odpowiednie kroki by instalatory był nieco mniejsze w fazie pobierania ich. Wiedzieliście o tym? Odpowiedzcie nam w komentarzach! ;)

Android Developers Blog

Blog Pro Novum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish