TeleWeek – Przegląd Tygodnia Ekipy TeleSmartfon

TeleWeek#1 Od tego dnia cyklicznie co tydzień, pojawiać się będą materiały podsumowujące wszystko to, co działo się w świecie mobilnym w przeciągu tygodnia! Mamy nadzieję, że taka forma cotygodniowej porcji informacji Was zaspokoi i przypadnie Wam do gustu. Żeby jednak nie przedłużać, przejdźmy do sedna sprawy i zacznijmy pierwszy TeleWeek!

 

LG V20 i Android Nougat

Ten tydzień być może nie opiewał w jakieś nader ekscytujące wydarzenia, ale pojawiło się kilka newsów, które mogą wzbudzić zainteresowanie wśród pewnej grupie odbiorców. Otóż, jak się dowiadujemy, pierwszym smartfonem z preinstalowanym Androidem Nougat będzie produkt… LG! Tak, wg obecnych ustaleń będzie to następca popularnego wciąż modelu LG V10! Prawdopodobną nazwą tegoż modelu będzie „V20”, zaś nie wykluczone, że poprzednik również otrzyma tenże system operacyjny. Kiedy dojdzie do tego? Premiery urządzenia V20 możemy spodziewać się szóstego września. Z pewnością wtedy LG zaprezentuje swój wariant Androida 7.0 Nougat w pełnej okazałości. Jednak nie oczekujmy zbytnich fajerwerków! Czy w tym tygodniu działo się coś jeszcze?

 

 

LG V10 01

 

Xiaomi Redmi Pro Mini

Otóż, tak! Bowiem, w przepastnych „internetach” pojawiła się wzmianka o rychłej premierze pomniejszego wariantu Xiaomi Redmi Pro! Skąd taki pomysł? Przecież nie wszyscy z nas lubują się w urządzeniach, których ekrany znacząco przekraczają 5 – cali! Ponadto, pomniejsze wersje typu „mini” przeważnie charakteryzują się nieco słabszymi podzespołami, a przy tym znacznie niższą ceną. Nie inaczej będzie w przypadku Xiaomi Redmi Pro Mini. Smartfon będzie wyposażony w matrycę 2.5D 5.2 – cala o rozdzielczości Full HD. Jednostką dowodzącą będzie procesor Snapdragon 652 wraz z 3/4 GB RAM-u oraz 64/128 GB ROM-u. Ponadto, smartfon może pochwalić się aparatem 13 mpix wraz z diodą doświetlającą scenerię, LED. W urządzeniu tym nie zabrakło akumulatorka o pojemności 4000 mAh oraz systemu Android w wersji 6.0 Marshmallow. Cena? Waha się od nieco poniżej tysiąca do aż dwóch tysięcy złotych! Zainteresowani? To nie wszystko!

 

xiaomi-redmi-pro-mini-leaked

Problemy  z Google w Windows 10 Mobile

Ostatnią ciekawostką tego tygodnia jest… przypadkowa blokada funkcji Google dla użytkowników Windows 10 Mobile! Zapewne, użytkownicy tej platformy wiedzą doskonale o co chodzi, ale chcę przybliżyć tę sprawę tym, którzy na co dzień użytkują Androida lub iOS’a od Apple. Wiemy doskonale, że panowie z MS-u oraz Google’a nie bardzo pałają do siebie miłością, zaś jakakolwiek współpraca między tymi korporacjami kończy się po prostu fiaskiem. Ale żeby blokować swoje usługi niczego winnym użytkownikom? Tak, obecnie nie da się zalogować do usług wujaszka Google’a z poziomu urządzenia wyposażonego w Windows 10 Mobile! Dobrze, że chociaż można jeszcze to robić przy pomocy standardowego Windows’a, choć to może też się zmienić… Tak czy inaczej, sytuacja wydaje się być patowa i nie wiadomo czy gigant z Mountain View postanowi odpuścić. Można by się spierać, czy istnieje sens korzystania z usług Google’a na platformie Microsoftu? Potentat z Redmond ma swoje odpowiedniki usług Google’a! Jednak z drugiej strony, każdy ma prawo wyboru. W ramach odwetu MS mógłby zablokować wszystko użytkownikom Androida i wtedy by się zaczęło, ale na szczęście MS pokazuje kto tu jest mądrzejszy.

 

Google-Apps-vs.-Office-365-change-1024x372

 

 

Jak widzicie, ten tydzień nie opiewał w zastraszającą dużą ilość newsów ze świata mobilnego. Miejmy nadzieję, że przyszły tydzień przyniesie nam znacznie większą porcję wiadomości, którymi podzielimy się z Wami na łamach naszego portalu! Co myślicie o tego typu materiałach? Podoba Wam się taka forma? Szalenie zależy nam na Waszej opinii, dlatego prosimy Was o jakikolwiek komentarz poniżej tego materiału! Zapraszamy także na nasze forum, na którym stale przybywa nowych tematów do wciąż niekończących się dysput… nie tylko poruszających temat mobilnych technologii! Zapraszamy! ;)

1 komentarz

  1. Co do walki Google i Microsoft: Może to niezamierzony błąd? Wątpię, żeby którykolwiek z rywali był tak głupi i narażał się klientom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish