TeleWeek #7 – iOS 10 Wznosi Się Na Wyżyny!

teleweekZa nami już siódmy tydzień z TeleWeek’em i tym razem przyjdzie nam znów porozmawiać o wybuchowym problemie najnowszego phabletu Samsunga, ale również nie zabraknie miejsca dla Apple i Sony! Gotowi na co tygodniową potrawkę newsów z mobilnego świata? Jeśli tak to zapraszam!

 

 

Jak jeszcze pamiętacie z zeszłego tygodnia, docierały do nas wieści o palącym problemie akumulatorka Samsunga Galaxy Note’a 7. Ogniwo zainstalowane we wszystkich modelach jest niezwykle wadliwe i niebezpieczne dla wszystkich osób, które znajdują się w pobliżu. Samsung gwarantuje bezproblemową wymianę ogniwa, ale trzeba pofatygować się do odpowiedniego punktu partnerskiego giganta z Korei. Niestety, ale wg oficjalnych informacji, ludziom najzwyczajniej nie chce się tego robić i bagatelizują problem, poprzez nie oddanie urządzenia do serwisu. Samsung ma jednak pewną recepturę, a mianowicie chce zdalnie zmniejszyć pojemność baterii o 60%! To powinno skłonić posiadaczy Note’a 7 do oddania słuchawki. Bowiem, kto chce telefonu, który trzeba ładować co kilka godzin?

 
galaxy-note-7-yeniden-patladi

 

Kolejną sprawą tego tygodnia było wprowadzenie na rynek smartfonu Sony Xperia XZ! Jest to kolejny flagowiec z rodziny Xperia, który charakteryzuje się zacna specyfikacją i precyzyjnym wykonaniem bryły smartfonu. Jak pamiętacie, urządzenie to zostało zaprezentowane jeszcze na targach IFA w Berlinie, gdzie słuchawka wzbudziła nie małe zainteresowanie wśród osób tam zebranych. Urządzenie to zostało wyposażony w 5.2 – calowy ekran TRILUMINOS Full HD, Snapdragona 820, 3 GB RAM, 32 GB ROM oraz apraty 23 i 13 mpix. Słuchawka ma także baterię 2900 mAh oraz certyfikat IP65/68! Osoby, które zdecydują się na złożenie pre-order’a, otrzymają za darmo słuchawki Sony Extra Bass Bluetooth XB950BT o wartości 750 złotych! Próżno szukać lepszej oferty!

 

sony-xperia-xz-2566-001

 

 

Wisienką na torcie jest wieść o ruszeniu aktualizacji iPhone’ów i iPad’ów do systemu iOS 10! Wielu posiadaczy tych urządzeń z pewnością wyczekiwała tego momentu i ten wreszcie nadszedł. Same iPhone’y 7 i 7 Plus sprzedają się całkiem nieźle, ale najważniejsze jest to, że stale zwiększa się ilość zaktualizowanych urządzeń z iOS 10! Szacuje się, że w ciągu doby liczba posiadaczy iOS 10 osiągnęła pułap 14,53%! W tym tempie, system będzie preinstalowany na ponad połowie starszych modeli w przeciągu 10-11 dni! Dla porównania, ten wynik został osiągnięty przez poprzednią aktualizację w ciągu 12 dni, zaś iOS 8 dopiero po miesiącu. Nadzwyczaj dobry wynik, nieprawdaż? Zapraszam Was do komentowania oraz odwiedzenia naszego forum, na którym dowiecie się kilka istotnych rzeczy ze świata mobilnej technologii! ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish