TeleWeek #12 – Wkrótce Pojawi Się Nowy Note…

miniWitam Was w już 12 – tym TeleWeeku, gdzie powiemy sobie o najważniejszych wydarzeniach minionego tygodnia. Ten tydzień był przepełniony informacjami odnośnie Chińskiego rynku, ale również pojawiło się kilka innych i równie ciekawych wydarzeń. Jesteście ciekawi co warte jest wspomnienia? Zatem, zapraszam Was serdecznie do lektury!

 

 

O markach z Chin można pisać praktycznie bez końca, a powodem tego jest stale powiększająca się liczba urządzeń pochodzących z tamtego zakątka świata. Zatem, by nieco skończyć z tą passą (choćby na chwilę) pozwólcie, że zaczniemy od Google’a! Mianowicie, chodzi mi tutaj o następców urządzeń z rodziny Nexus, a konkretnie Pixel oraz Pixel XL. Co prawda, oba smartfony raczej nie pojawią się w oficjalny sposób na naszym rynku, jednakże warto powiedzieć kilka słów o tym, jak długo trwać będzie wsparcie techniczne. Wg oficjalnych założeń wujaszka Google, od dnia premiery słuchawki z rodziny Pixel będą wspierane przez trzy nieprzerwane lata. Zaś, po zakończeniu produkcji obu modeli okres wsparcia potrwa nawet 18 miesięcy! Jest to całkiem sprytny zabieg marketingowy, który ma na celu nakłonić nas do zakupu tego konkretnego urządzenia. Dlaczego inni producenci nie pójdą tą drogą?

 

google-pixel-and-pixel-xl

 

Co wartego uwagi pojawiło się w tym tygodniu? Otóż, Huawei pochwalił się swoimi wynikami finansowymi! Od dawna wiemy, że marka te radzi sobie bardzo dobrze na rynku, a efektem tych starań jest trzecie miejsce w rankingu najczęściej kupowanych urządzeń! Jak się okazuje, wyniki za rok obecny prognozowane są na wysokim poziomie. Na obecną chwilę, Huawei sprzedało ponad 100 mln egzemplarzy różnych modeli, a w tym 1,5 mln sztuk modeli P9! Trzeba przyznać, że są to nader pozytywne wyniki, które z pewnością napawają radością zarówno zarząd firmy, jak i samych wielbicieli marki. Co sądzicie na temat tej firmy? Ja osobiście szanuję ją za markę Honor, która charakteryzuje się idealnym wręcz stosunkiem jakości do ceny!

 

 

xiaomi-mi-note-2-render-3

 

Jednakże najlepszym takimże stosunkiem może pochwalić się Xiaomi, który niedawno zaanonsował event, w którym przedstawi najnowszego Mi Note’a! Temu phabletowi z pewnością uda się pokonać dogorywającego Note’a 7, ale także zagrozić najnowszemu iPhone’owi! Co do specyfikacji urządzenia nikt nie jest jeszcze pewny, aczkolwiek bardziej niż pewne jest pojawienie się ekranu znanego nam z Galaxy S7 Edge. Ponadto, w słuchawce znajdzie się podwójny obiektyw aparatu o rozdzielczości 12 mpix, Snapdragon 821, 6 GB RAM, 128 GB ROM, bateria o pojemności 4000 mAh oraz ekran o rozmiarze 5.7 cala w rozdzielczości QHD. Nie wykluczone jest, iż pojawi się także wersja „pro”. Cena? Ta jest niestety, ale kompletnie nieznana. Myślę, że Xiaomi Mi Note 2 będzie kosztował ok. 2000-2500 złotych. Pewności nie ma, ale niebawem zostaną one rozwiane, bowiem to we wtorek ma odbyć się wspomniane spotkanie! Macie jakieś zdanie na ten temat? Zapraszam Was do komentowania oraz o wpadnięcie na nasze forum! ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish