Tani smartfon do 500 złotych. Co warto kupić?

W sprzedaży znajdziemy wiele różnych smartfonów. Te topowe modele kosztują nawet po kilka tysięcy złotych. W sklepach dostępne są również takie, które kosztują poniżej 500 złotych. Gdy również nie chcesz wydawać zbyt dużej sumy na nowy smartfon, sprawdź razem z nami, na o zwrócić uwagę przy zakupach!

Co roku do sprzedaży trafiają nowe modele smartfonów. Prześcigają starsze telefony, które mają gorsze parametry techniczne i mniejsze ekrany i rozdzielczości. Jeśli nie chcemy wydawać fortuny na smartfon, możemy zdecydować się na model, który będzie kosztował niewiele. Oczywiście, nie zapewni nam on tak wysokich osiągów, ale pozwoli na dzwonienie, pisanie, korzystanie z internetu oraz aplikacji.

 

Czym mogą pochwalić się tanie smartfony?

W przedziale cenowym do 500 złotych znajdziemy przede wszystkim telefony mające do 5 cali, z rozdzielczością wynoszącą zwykle 1280 x 720 pikseli lub mniej. Najczęściej mają one czterordzeniowe procesory, około 1 GB pamięci RAM oraz około 8GB pamięci wbudowanej. Wyposażone są również w aparaty fotograficzne i możliwość łączenia z sieciami Wi-Fi – tylko niektóre modele posiadają łączność 3G i LTE, dlatego warto zwrócić na to szczególną uwagę.

Pod kątem designu dorównują one liderom w branży, dlatego powinny one spełnić oczekiwania każdego wymagającego użytkownika. Warto też wskazać, że wybrane modele posiadają możliwość zastosowania 2 kart SIM, dlatego możemy wtedy zastosować w nich jednocześnie kartę do telefonu prywatnego oraz służbowego.

Czy marka ma znacznie?

Często w poszukiwaniu odpowiedniego modelu telefonu pojawia się pytanie – czy marka jest ważna? Smartfony popularnych producentów kosztują w końcu więcej niż te bez znanych znaczków.

Gdy chcielibyśmy zakupić tani smartfon, powinniśmy zwrócić uwagę raczej na jego parametry techniczne, a nie na jego markę. Wynika to z faktu, że bez problemów znajdziemy smartfony mniej rozpoznawalnych na rynku telefonów marek, na przykład Manta, które doskonale łączą w sobie atrakcyjne ceny oraz bardzo dobre parametry.


1 komentarz

  1. Tanie smartfony typu „Manta” mogą mieć lepszą konfigurację (choć nie muszą), ale moim zdaniem będą bardziej zawodne i mniej trwałe od renomowanych marek, a to ma znaczenia dla tych, którzy chcą zaoszczędzić i nie mogą zmieniać telefonu co rok, czy nawet 2 lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish