TeleWeek #34 – Bezprzewodowa Ładowarka Apple Opóźniona, Messenger Jako Tłumacz, Notch nie u Samsunga

Za nami kolejny tydzień, który nie skończył się zbyt dobrze dla polskiej reprezentacji na tegorocznym mundialu. Jednak, nie samymi mistrzostwami człowiek żyje, zatem zerknijmy do świata technologii!

 

 

Z technologicznego punktu wiedzenia, stosowanie bezprzewodowego ładowania akumulatora jest rzeczą dość praktyczną i niezmiernie wygodną. Nie jesteśmy zmuszeni do prowadzenia ciągłej batalii z przewodem oraz głównym elementem klasycznej ładowarki. Prawda jest taka, że co raz częściej korzystamy z tego rozwiązania, które jest cały czas rozwijane. Użytkownicy urządzeń z nadgryzionym jabłuszkiem w logo, również chcieliby się już cieszyć nie tak dawno prezentowaną ładowarką o nazwie AirPower. Jej premiera miała nastąpić jeszcze w tym miesiącu, ale prace nad nią zostały (delikatnie mówiąc) przedłużone i nie wiadomo, kiedy produkt ten trafi do sprzedaży. O co chodzi? Wspomniane urządzenia boryka się z pewnymi problemami. Ładowarka najzwyczajniej w świecie, przegrzewa się. Miejmy nadzieje, że Apple uda się rychło zakończyć ten palący problem.

Czy zdarza Wam się korzystać z aplikacji Messenger, w celu skontaktowania się z osobą mówiącą w nieco innym języku? Macie z tym problem? To świetnie się składa, bowiem inżynierowie Messengera właśnie opracowują algorytm odpowiedzialny za tłumaczenie tekstu pisanego. Brzmi świetnie? Niestety, ale muszę delikatnie rozwiać Wasze nadzieję, bo… tak, polskiego tutaj nie uświadczymy. Przynajmniej na ten moment! Obecnie trwają prace testowe i do dyspozycji jest język angielski oraz hiszpański. Ktoś jest zainteresowany?

Macie dosyć Notcha? Cóż, nie tylko Wy. Ja bym osobiście chciał, by Notch pozostał tam, gdzie został stworzony… czyli u Apple. Widząc kolejno pojawiające się smartfony z tym jakże oryginalnym elementem, można dostać istnej palpitacji serca! Czy wielbiciele marki Samsung będą zmuszeni do obcowania z takowym rozwiązaniem? Na szczęście nie, gdyż Samsung w nadchodzących smartfonach nie użyje niesławnego już Notcha, a jedynie dodatkowego ekranu! Skądś to znacie? Jeśli tak, to macie rację… było to już LG V10. Niewykluczone, że sytuacja będzie miała się podobnie i w tym przypadku. Co z tego wyjdzie? Tego dowiemy się nieco później, bowiem Koreańczycy zgłosili to dopiero jako patent. Chcielibyście takiego smartfona? Piszcie w komentarzach, co o tym sądzicie!

 

1 komentarz

  1. Z tym tłumaczem to nie będzie tak kolorowo :/ Tak mi się przynajmniej wydaje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish