TeleWeek #35 – Częstsze Aktualizowanie Smartfona i Powrót Surface Phone’a!

Witajcie nasi drodzy czytelnicy! W dzisiejszym materiale poznacie kilka szczegółów odnośnie zmian w aktualizacji oprogramowania w naszych smartfonach oraz o powrocie Microsoftu na rynek mobilny. Zapraszam!

 

 

Wciąż nie został rozwiązany jeden z najbardziej palących problemów systemu Android, który spędza sens z powiek jego posiadaczy. Chodzi tu mianowicie o aktualizacje. Jak doskonale wiecie, urządzenia wyposażone w ów system, nie mogą cieszyć się nazbyt długim okresem wsparcia, co może bezpośrednio wiązać się z narażeniem na bezpieczeństwo jego użytkownika.

Widać, niektóre firmy wychodzą z założenia, że lepiej nakłonić potencjalnego kupującego do wybrania nowego urządzenia, niż zapewnić mu długi okres aktualizowania jegoż urządzenia, co można zaobserwować u Google’a oraz Apple. Coś jednak pękło, bowiem takie firmy jak OnePlus, Huawei  czy LG, mają w planach zmianę, która zapewni dłuższy okres wsparcia… do 3 lat. Wiem, to niewiele, ale zawsze coś. Miejmy nadzieję, że ten „okres” będzie z czasem przedłużany.

Równie ważnym tematem ostatnich dni było pojawienie się wzmianki traktującej temat tajemniczego projektu „Andromeda”. Nie, nie… nie chodzi tutaj o grę z serii Mass Effect. Choć, sam projekt zdaje się być z lekka kosmiczny. O czym mowa? Chodzi o smartfona kryjącego się również pod nazwą Surface Phone, który został zapowiedziany jeszcze… kiedy dinozaury hasały po ziemi… tak, dawno. Niewykluczone, że koncepcyjnie smartfon wyposażony w mobilną wersję Windows 10 został delikatnie zmieniony, gdyż wg ostatnich doniesień, ów model będzie składał się niczym książka!

Wreszcie powiew świeżości od giganta z Redmond? Pytanie tylko, czy taki koncept będzie miał szansę się przyjąć? Z autopsji wiemy, że tak odważne projektu nierzadko kończyły się w koszu. Czy podobnie będzie z Surface Phone? Czas pokaże. Wiedzmy jednak, że oficjalnie Microsoft nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w kwestii smartfonów wyposażonych w Windows 10!

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish