TeleWeek #37 – Nowy System Rozpoznawania Twarzy od Samsunga, Niekończące się Problemy Apple w Chinach, Nowy Smartfon Kiano z Pojemną Baterią!

Przed nami ostatni tydzień przygotowań przed świątecznym biesiadowaniem za suto zastawionymi stołami i bogato ozdobionymi choinkami. Zanim jednak skupimy się na Świętach Bożego Narodzenia, sprawdźmy, co ważnego działo się w świecie mobilnych technologii minionych dni!

Koniec Skanera Tęczówki?

Obecny rok mamy już niemalże za sobą, a nadchodzący maluje się nader ciekawymi premierami. Jedną z nich jest niewątpliwie najbardziej wyczekiwany smartfon ostatnich miesięcy, Samsung Galaxy S10. Zapewne poznaliście już kilka szczegółów traktujących to niezwykłe urządzenie, ale to ostatnia informacja może Was pozytywnie zaskoczyć! Otóż, koreański gigant niedawno miał okazję zarejestrować nowy znak towarowy, który to odnosi się do technologii rozpoznawania twarzy.

O czym mowa? Jedną z owych technologii jest „Detect Vision” i skupia się ona w głównej mierze na prawidłowym rozpoznawaniu twarzy posiadacza mobilnego urządzenia. Drugim rozwiązaniem technologicznym, który wprowadzi delikatny powiew świeżości to „Private Vision” – jej celem jest zapewnienie bezpieczeństwa ważnym plikom oraz dokumentom. Czy to wszystko? Nie, gdyż we wspomnianym znaku towarowym jest wzmianka jeszcze o technologii „Dynamic Vision”. Pozwoli na znacznie dokładniejsze wykrywanie wzorców twarzy w 3D. Czy tak wysoce zaawansowany system rozpoznawania twarzy wykluczy skaner tęczówki oka?

Problematyczny Rynek Chiński…

Amerykański gigant z Cupertino liczył na podbój rynku chińskiego, a tym czasem nie idzie mu najlepiej! Taki stan rzeczy potwierdzają nieubłagane statystyki, które obnażają nam poziom zainteresowania produktami Apple. Co by nie mówić, ale wyniki są grubo poniżej oczekiwań, a będzie jeszcze gorzej! Dlaczego? Wg tamtejszego sądu, potentat z USA narusza liczne patenty firmy Qualcomm, które są wykorzystywane w smartfonach począwszy od iPhone’a 6S, a zakończywszy na iPhonie X.

Apple odpiera zarzuty twierdząc, iż owe patenty mogły zostać wykorzystane, ale… w poprzedniej wersji oprogramowania. Czy to skłoni chińskie władze do ugięcia się? Jeśli nie, zawsze w ofercie pozostają najnowsze trzy modele iPhone’a.

Tani, ale Mocny!

Ostatnią informacją tegoż zwięzłego podsumowania jest wzmianka o nowym smartfonie od firmy Kiano. Jest to doskonale znana Wam firma produkująca urządzenia mobilne, która właśnie wprowadza na rynek model Elegance 6! Czyżby nowy gracz w półce premium? Nic bardziej mylnego, gdyż słuchawkę wyceniono na mniej niż 700 złotych, co daje nam wiele do myślenia. Zatem, czym się wyróżnia ów model? Na pewno będzie to bateria (a raczej akumulator) o pojemności 4050 mAh, który ma pozwolić na separację z ładowarką na całe dwie doby!

Wielkie słowa, ale czy będą podparte równie przekonywującymi wynikami? Okaże się w testach. Warto wiedzieć, że urządzenie wyposażono ponadto w ekran 5.85-cala 1512×720, procesor MT6750T, 4 GB RAM, 64 GB ROM, slot na microSD do 256 GB, aparaty 13 i 8 MP oraz dwa sloty na kartę SIM. Czy to wystarczy? Sekcja komentarzy zaprasza!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish