TeleWeek #38 – Ładowarka Bezprzewodowa od Apple, Chińskie Szpiegostwo z Nokia na Czele, Aktualizacja Androida w OnePlus 3

Za naszymi plecami znalazł się już przedostatni tydzień marca, który przyniósł nam kila ciekawych informacji ze świata mobilnych technologii. Kiedy pojawi się bezprzewodowa ładowarka od Apple, czy Nokia szpieguje dla chińskiego rządu i jak szybko OnePlus 3 oraz OnePlus 3T otrzyma Androida Pie? Tego dowiecie się z dzisiejszego newsa!

 

Premiera iPhone’a X, który zszokował opinię publiczną za sprawą wprowadzenia kilku nietypowych elementów (m.in. Notch), miała miejsce we wrześniu 2017 roku. Szmat czasu, nieprawdaż? Właśnie wtedy, gigant z Cupertino zaprezentował nam bezprzewodową ładowarkę „Apple AirPower”. Tyle czasu minęło, a w ofercie Apple po dziś dzień nie ma owego akcesorium. Skąd takie opóźnienie? Powodów jest wiele, ale najczęściej powtarzanym jest ten, związany z cewkami, których ułożenie komplikuje całą sprawę. Czy panowie ze słonecznej Kalifornii poradzili sobie z tą sprawą? Coś jest na rzeczy, gdyż na dniach ma pojawić się konferencja, w której najpewniej zostaniemy poinformowani o dalszych losach Apple AirPower.

Zapewne wiecie, że obecna Nokia nie należy już do Microsoftu, a do pewnej fińskiej firmy, HMD Global. Co ciekawe, firma ta bardzo sobie ceni dalekowschodni rynek mobilny, stąd taki nacisk na promowanie marki Nokia w Azji, właśnie. Jednakże, czy w związku z tym, wspomniany gigant technologiczny może sprzedawać dane swoich klientów chińskiemu rządowi? Nic nie jest wykluczone, bowiem pewien norweg zarzeka się, że dane z jego smartfona były wysyłane na jeden z chińskich serwerów, zaraz po tym, jak odblokował urządzenie. Obecnie, sprawa jest badana przez HMD. Co z tego wyniknie, dowiemy się w najbliższym czasie. Cóż, swego czasu Huawei był oskarżany o podobne rzeczy, więc…

Jak można zapomnieć o legendarnym wręcz killerze smartfonów! Takie miano przypisano marce OnePlus, gdy ta zaoferowała swój pierwszy model. Obecnie najpopularniejszymi wariantami są OnePlus 3 oraz OnePlus 3T, które niebawem mogą otrzymać aktualizację systemu Android do wersji 9.0 Pie! Z najgorętszych informacji wynika, że właśnie zostały rozpoczęte szeroko zakrojone testy owego OS-u. Tym sposobem, wiele nowych rozwiązań pojawiłoby się we wspomnianych urządzeniach, ale czy tak „wiekowe” urządzenia powinny dostać kolejną wersję Androida? Ba! One muszą ją dostać! Z najnowszych badań wynika, że potencjalni kupujący podczas dokonywania wyboru konkretnego smartfona, zwracają coraz większą wagę na częstotliwość otrzymywania aktualizacji. Dlatego też, twórcy OnePlusa chcą pójść za ciosem i sprezentować nam kolejny update. Gdyby tak wszyscy robili… komentarze są Wasze!

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish