TeleWeek #41 – 5G Trafia do Europy, Najlepszy Smartfon do Zdjęć, Kara dla Sieci Play

Witajcie w naszym cotygodniowym podsumowaniu, gdzie poruszymy jedne z najciekawszych tematów minionego tygodnia! Dzisiejszy materiał będzie zdominowany przez sprawy dot. sieci 5G. Interesuje Was najlepszy smartfon do robienia zdjęć? Zapraszam!

 

 

Zauważyliście, że w ostatnich tygodniach bardzo często porusza się temat sieci 5G, która zdążyła urosnąć już do skali mitycznej i nieosiągalnej bogini? Nie inaczej, bowiem wszystkie znaki na niebie i na ziemi świadczą o rychłym rozpoczęciu się nowej ery telekomunikacyjnej. Niestety, ale niektórzy dopuścili się pewnego falstartu, a nawet delikatnego oszustwa… ale o tym później. Teraz warto powiedzieć, że pierwszym krajem europejskim z prawdziwą siecią 5G będzie… Szwajcaria! Obywatele tego kraju zawdzięczać to będą firmie Swisscom, która już w maju uruchomi pierwsze nadajniki sieci 5G. Wg oficjalnych założeń, cały kraj otrzyma dostęp do owej technologii maksymalnie pod koniec roku. Pomyśleć, że to my mogliśmy być pionierem w tej dziedzinie, a Huawei mógł pomóc nam w osiągnięciu tego celu. Niestety, ale przyjdzie nam poczekać jeszcze do 2025 roku.

Nie tak dawno swoją premierę miał Huawei P30 i Huawei P30 Pro. Już na wstępie, obie słuchawki zostały uznany za prawdziwe objawienie rynkowe i stanowią poważne zagrożenie dla najnowszych dzieł Xiaomi. Wiadomo, że w kwestii funkcji fotograficznych sławetne Xiaomi nie ma najmniejszych szans, co jest regułą potwierdzoną przez najnowsze testy przeprowadzone na nowych P30, właśnie. Mowa tutaj o stowarzyszeniu TIPA, które „odznaczyło” nowe dziecko Huaweia za najlepszy aparat w smartfonie na rok 2019. Wiem, że jest to dla niektórych dość kontrowersyjne, ale przyznajcie sami… Chińczycy na to zasłużyli! Choć, co by oni zrobili bez firmy Leica?

Wisienką na torcie będzie wspomniany już temat sieci Play i jej hasła reklamowego 5G Ready. Otóż, od jakiegoś czasu ów operator oznajmia wszem i wobec, iż jest on jakoby pionierem w rozwoju sieci 5G na skalę naszego kraju. Prawda jest taka, że może on być jedynie gotowy lub też przygotowywać swoją infrastrukturę do wkroczenia w nową erę komunikacyjną. Oczywiście, nowa kampania reklamowa daje nam (jednak niejednoznacznie) do zrozumienia, że Play jest gotowy na 5G, ale wielu rozumie ten przekaz jako świadectwo obecności 5G w Polsce. Ten element przelał czarę goryczy, która zaważyła na pozwie kierowanego w stronę sieci Play od niemieckiego T-Mobile’a. W ramach zabezpieczenia tymczasowego, Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał wstrzymania reklamy z „5G Ready” w tle. Co ciekawe, jeden z przedstawicieli Orange nazwał nowość od Play, zwykłym wyrobem czekoladopodobnym. Jak sądzicie, Play otrzyma horrendalne kary finansowe? Czy to koniec Play? Co na to wszystko Plus? Komentarze są do Waszej dyspozycji!

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish