TeleWeek #42 – Porażka Samsunga Galaxy Fold, Oszukiwanie Inwestorów przez Apple, Aktualizacja dla Urządzeń Huawei

Dzisiaj mamy lany poniedziałek i zarazem ostatni dzień świąt, więc postaramy się w skrócie przybliżyć Wam najciekawsze momenty minionego tygodnia. Czy Samsung przeliczył się i Galaxy Fold będzie kolosalną porażką? Co Apple ma do ukrycia przed inwestorami? Które smartfony od Huawei otrzymają aktualizację softu? Zapraszam!

 

Koncept składanego smartfona wzbudził nie małe zainteresowanie wśród technologicznych geeków. To nie mały powiew świeżości ze strony technologicznego rozwoju smartfonów, które od dłuższego czasu cierpią na braki w tym temacie. Wszechobecny „hype” zrobił swoje, a wyróżnieni recenzenci wreszcie otrzymali testowe modele w swoje pełne zaciekawienia ręce. Niestety, ale coś poszło nie tak i nowy twór Samsunga cierpi na niemałe problemy techniczne. Migający obraz, zawieszający się system czy wypalające się piksele to typowe zachowanie testowych urządzeń. Trzeba przyznać, że jest to „faux pas” ze strony Koreańczyków, które wymaga wyjaśnienia. Samsung ma się przyjrzeć sprawie. Czy to koniec Folda? Byle nie.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że Apple nie należy do firm, które otwarcie mówią o wszystkich swoich poczynaniach. Ba! Czy jest na rynku jakakolwiek firma, która nie miałaby czegoś za przysłowiowymi uszami? Nie inaczej jest w przypadku giganta z Cupertino, który w ostatnim czasie postanowił delikatnie przypudrować dane sprzedażowe i przy tym nie przyznawać się do słabszej ilości sprzedanych urządzeń. Ta sprawa spotkała się z dezaprobatą inwestorów Apple, którzy oskarżyli amerykańskiego giganta o zawyżanie wartości swoich akcji. Oskarżyciele mają zamiar wytoczyć odpowiedni proces panom ze słonecznej Kalifornii, by wyegzekwować odpowiednie odszkodowanie z tytułu poniesionych strat. Co na to Apple? Czekamy na reakcję.

Na koniec pozostało wspomnieć w kilku słowach o nadchodzącej aktualizacji oprogramowania dla urządzeń ze stajni Huawei i Honor. Zapewne, wielu z Was wyczekiwało nowej odsłony nakładki systemowej EMUI w wersji 9-tej. Cieszcie się, bowiem wg oficjalnych ustaleń, update otrzyma aż 32 modeli smartfonów! Zainteresowani? Zatem, koniecznie rzućcie okiem na poniżej zamieszczoną listę:

HUAWEI:
Huawei Mate 10
Huawei Mate 10 Pro
Huawei Mate 20 Lite,
Huawei Mate RS
Huawei P20
Huawei P20 Pro
Huawei Nova 3
Huawei Mate 9
Huawei Mate 9 Pro
Huawei P10
Huawei P10 Plus
Huawei Nova 2s
Huawei Nova 3i
Huawei Nova 3e
Huawei Mediapad M5 8.4/10.8
Huawei Mediapad M5 Pro 10.8

HONOR:
Honor View 10
Honor 10
Honor Play
Honor Note 10
Honor 9
Honor V9
Honor 8X
Honor 9i
Honor 7X
Honor 8X Max

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish