TeleWeek #45 – Stare Oprogramowanie w Pikselu 3a, Xiaomi Mi9 SE Rywalem Huawei P30 Pro, Budżetowa Nokia na Horyzoncie

Dzisiaj dochodzi do prawdziwej kumulacji! Nie dość, że jest poniedziałek to jeszcze 13-ego! Czy może być gorzej? Sprawdźcie sami, co ciekawego wydarzyło się w przeciągu minionego tygodnia. Zapraszam!

 

 


Poniedziałek to jedyny taki dzień
,  w którym ciężko jest odnaleźć się po weekendowym balowaniu czy wypadzie w plener. Czy o czymś zapomnieliście? Jest bardziej niż pewne, ale bardziej interesujące jest to, czego zapomniał gigant z Mountain View! Bowiem, wujaszek Google wypuścił do dystrybucji nowego Google Pixel 3a i 3a XL z nieaktualnym oprogramowaniem. Według oficjalnych informacji, obydwie słuchawki mają preinstalowanego Androida 9.0 w odsłonie marcowej! Czyżby piksele miały „wyjść” jeszcze w marcu? Wiele na to wskazuje.

Wszyscy dobrze wiemy, że Xiaomi musi zawsze być o krok przed konkurencją… a przynajmniej zaraz obok niej. W tym przypadku nie jest inaczej, gdyż Chińczycy wypuścili aktualizację dla Xioami Mi9 SE, w której pojawia się nowy tryb fotograficzny, który umożliwia nam… fotografowanie księżyca! Tak, to jest identyczna opcja spotykana m. in. w Huawei P30 Pro. Teraz nawet pomniejsza odsłona najnowszego flagowca Xiaomi może pochwalić się tą „rewolucyjną” funkcją.

Nokia, synonim wszechstronnej trwałości. Któż by nie chciał uzbroić się w kolejną pancerną jednostkę pokroju Nokii 3310? Zapewne wielu z Was, ale o tym musimy zapomnieć. Na szczęście, na horyzoncie widnieje płomyczek nadziei postaci modelu, Nokia TA-1182. Jest to budżetowa jednostka, która niedawno po części odkryła nam swoje oblicze. Co wiem? Otóż, będzie wyposażona w Snapdragona 429, ekran o przekątnej 6-cali, akumulator o pojemności 4000 mAh oraz Bluetooth 5.0 LE. Wymiary zaś, mają być zbliżone do przykładowego Samsunga Galaxy Note 9. Niestety, ale na obecną chwilę wiemy jedynie tyle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish