TeleWeek #63 – Android 10 dla Urządzeń Samsunga, iOS 13 Dostępny, Koniec Linii Galaxy S i Galaxy Note

Witam Was w kolejnym TeleWeeku, gdzie podzielimy się najciekawszymi spostrzeżeniami, które wynikły z dogłębnej analizy newsów ostatniego tygodnia. Kto dostanie Androida 10? Co zmienia iOS 13? Czy nastąpi koniec serii Galaxy S i Galaxy Note? Zapraszam! 

 

 

W ostatnich tygodniach temat dziesiątego Androida przybrał na mocy, a to wszystko z sprawą finalnego udostępnienia owego systemu operacyjnego. Ów OS wprowadza kila istotnych zmian, na które czeka cały ogrom użytkowników urządzeń Samsunga. Kto je otrzyma i kiedy nastąpi aktualizacja? Szczegółów nie znamy, ale wszystko ma być zrealizowane w ciągu najbliższych tygodni. Warto wpierw wiedzieć, czy załapiemy się na ów update! Oto lista urządzeń:

Samsung Galaxy S10/S10+/S10e
Samsung Galaxy S9/S9+
Samsung Galaxy Note 10/10+
Samsung Galaxy Note 9
Samsung Galaxy M40/M30/M30s/M20/M10
Samsung Galaxy J8/J6/J6+/J4/J4+/J7 Duo/J7/J5/J3(18)
Samsung Galaxy A90(5G)/A80/A70/A60/A50/A50s/A40/A30/A30s/A20/A20s/A10/A10s/A10e/A9Pro(19)/A9/A7/A6/A6+/A8 Star/A8 Star Lite/A9 Star/A9 Star Lite
Samsung Galaxy Tab S5e/Tab S4/Tab A(19)/Tab A(18)

Jako, że powiedzieliśmy w kilku słowach o Androidzie 10 i dostępności na urządzeniach od Samsunga, warto powiedzieć o tym, co spotkało posiadaczy urządzeń z logiem nadgryzionego jabłuszka. Jak zapewne część z Was wie, w miniony czwartek o godzinie 19:00 został udostępniony najnowszy update systemu iOS do wersji 13-ej. Co takiego interesującego wprowadza nowa odsłona mobilnego systemu Apple? Zmiany dotyczą m.in. bezpieczeństwa, modyfikację uprawnień, poprawienie aplikacji Find My oraz usunięcia limitu rozmiaru pobieranych plików przez LTE. Ponadto, nareszcie dodano tzw. Dark Mode. Kto otrzyma aktualizację? Otóż, wszyscy posiadacze iPhone’a 6s i nowszych. Zadowoleni?

Niedawno świat mobilny obiegły ciekawe informacje płynące bezpośrednio od źródła najpewniejszych przecieków w sieci. Rzecz jasna, mowa tutaj o Evanie Blassie, który już niejednokrotnie pozytywnie nas zaskoczył. Czy podobnie będzie w przypadku plotki, jakoby miał nastąpić koniec Galaxy S i Galaxy Note? Ale spokojnie, ten koreański gigant nie ma zamiaru pakować manatków i zwinąć cały interes! W tym wszystkich chodzi przede wszystkim o to, by obydwie serie urządzeń połączyć w jedną i tym sposobem je ujednolicić. Samsung najwyraźniej nie chce się dłużej rozmieniać na drobne i… samemu tworzyć sobie kanibalistyczną konkurencję. Galaxy Note nie może „konkurować” z Galaxy S i na odwrót. W całości mają tworzyć jeden wspólny projekt o nazwie… Galaxy One. Czy to dobry pomysł? Na oszczędności z pewnością. Co o tym sądzicie? Zapraszam do sekcji komentarzy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish